Autor: PAP Hubert Hurkacz wygrywa z Bublikiem w Toronto. Wrocławianin przeszedł do drugiej rundy światowego turnieju

Tenis

Zwycięstwo w Szanghaju na wyciągnięcie ręki. Hubert Hurkacz w finale turnieju ATP 1000

2023-10-14 15:47

Pod koniec tegorocznego tenisowego touru, Hubert Hurkacz dał kolejny powód do radości swoim fanom. Po zwycięstwie w półfinale z Sebastianem Kordą, wrocławianin awansował do finału turnieju ATP w Szanghaju. Polak ma szansę na siódmy tytuł w karierze, a drugi w tym roku.

Hubert Hurkacz na turnieju w Szanghaju. Jak poradził sobie w półfinale?

Zakończył się pierwszy z dwóch zaplanowanych na sobotę meczów półfinałowych na turnieju Szanghaj ATP 1000. Na korcie zmierzyli się ze sobą Hubert Hurkacz i Sebastian Korda. Początek spotkania był wyrównany. Amerykanin robił co mógł, by sprawić problem polskiemu tenisiście.

Przełom nastąpił w połowie pierwszego seta na korzyść wrocławianina, któremu udało się go ostatecznie wygrać 6:3. Drugi set również poszedł po myśli polskiego tenisisty, i chociaż Amerykanin starał się dotrzymywać mu kroku, to Hurkacz zwyciężył w nim 6:4.

Wygrana w tym meczu to wielki sukces dla "Hubiego" i jego teamu. Już wiadomo, że tym samym wrocławianin zapewnił sobie awans z 17. na co najmniej 14. miejsce w światowym rankingu ATP.

Z kim Hubert Hurkacz zagra w finale turnieju ATP w Szanghaju?

Przed Hurkaczem teraz finał turnieju w Szanghaju, który odbędzie się jutro, 15 października, o 10:30. Rywala Polaka wyłoni drugi półfinał z udziałem Rosjanina Andrieja Rublowa i Bułgara Grigora Dimitrowa.