Zamiast kwiatka, adoptuj niedźwiadka. Fundacja WWF z akcją na Dzień Kobiet 2024

i

Autor: Canva

Dzień Kobiet 2024

"Zamiast kwiatka, adoptuj niedźwiadka". Fundacja WWF z akcją na Dzień Kobiet 2024

2024-03-05 9:26

Dzień Kobiet zbliża się nieubłaganie. Część z nas z pewnością nadal ma wątpliwości, co kupić bliskim nam kobietom. Kwiaty i czekoladki są typowymi prezentami, których mogą się spodziewać. Fundacja WWF stworzyła jednak akcję, która może zaskoczyć niejedną kobietę. "Zamiast kwiatka, adoptuj niedźwiadka". Nie tylko wywołamy uśmiech na twarzy ukochanej, ale też przyczynimy się do ratowania niedźwiedzia.

Idealny prezent na Dzień Kobiet. Dzięki temu wywołasz uśmiech na jej twarzy

Fundacja WWF na co dzień zajmuje się ratowaniem najcenniejszych miejsc dla przyrody w ponad 100 krajach. Zapewnia im ochronę, zapobiegając zanieczyszczeniom, wycinkom drzew czy degradacji rzek. Jak możemy przeczytać na stronie fundacji w zakładce "O nas", "misją jest budowanie przyszłości, w której ludzkość żyje w zgodzie z naturą". 

Mimo że siedziba główna fundacji jest w Szwajcarii, to w Polsce również znajduje się oddział WWF. Prowadzi on m.in. wiele akcji zachęcających do adopcji różnych gatunków zwierząt celem zmniejszenia ryzyka ich wyginięcia. Możemy adoptować m.in.:

  • fokę szarą;
  • panterę śnieżną;
  • rysia.

Działacze fundacji stworzyli niedawno również akcję z okazji Dnia Kobiet "Zamiast kwiatka, adoptuj niedźwiadka". W Polsce żyje ponad 120 osobników niedźwiedzia. Jest to piękne, majestatyczne zwierzę wyróżniające się inteligencją i zmysłem węchu. 

Niestety również i na ten gatunek czyha wiele zagrożeń, m.in.:

  • zakłócanie spokoju i budzenie ze snu zimowego;
  • konflikty niedźwiedź-człowiek;
  • utrata siedlisk poprzez budowę dróg oraz zabudowę terenów;
  • ograniczanie bazy pokarmowej poprzez masowy zbiór runa leśnego. 

Każdy z nas może jednak adoptować takiego niedźwiadka i tym samym wesprzeć działanie fundacji WWF, która zmierza do odbudowania populacji tego gatunku. Jest to też idealny prezent dla osoby, która kocha zwierzęta. Wpłacając darowiznę wyższą niż 30 zł, otrzymujemy imienny certyfikat symbolicznej adopcji niedźwiadka. Możemy zatem wpisać imię i nazwisko ukochanej, a na certyfikacie będzie napisane, np. "Anna Kowalska opiekuje się niedźwiedziem"

W zoo we Wrocławiu przyszła na świat zebra Chapmana. Zobacz, jaka jest słodka [ZDJĘCIA]