Jaki słodziak!

W zoo we Wrocławiu przyszła na świat zebra Chapmana. Zobacz, jaka jest słodka [ZDJĘCIA]

2024-03-01 12:46

8 lutego 2024 roku przyszedł na świat nowy mieszkaniec zoo we Wrocławiu. Jest to mała zebra Chapmana o imieniu Bali. Źrebię jest synem Bazuki i już zaraża wszystkich swoim urokiem. Bali zaliczył już nawet kilka wizyt na zewnętrznym wybiegu, po którym hasał ochoczo pod czujnym okiem mamy. Wygląda naprawdę pięknie. Zobacz, jaki jest słodki.

Pracownicy wrocławskiego zoo mają powód do dumy i szczęścia. Na początku lutego urodziła się kolejna zebra Chapmana. Opiekunowie nadali mu imię Bali. Wcześniej, w 2023 roku, we wrocławskim zoo oźrebiła się Bera wydając na świat młodego Bado, a w czerwcu 2023 roku Bronia doczekała się Bazyla

Bali to już kolejny ogier we wrocławskim stadzie. Przez ostatnie lata rodziły się tu tylko samce, a ostatnia samica przyszła na świat w 2021 roku. Młode regularnie wyjeżdżają, a zebry Chapmana urodzone w 2022 roku już opuściły wrocławskie zoo. Samice Bera, Bazuka i Bronia źrebią się właściwie każdego roku. Ojcem młodych jest Koral.

Bali zrobił już swoje pierwsze kroki na wybiegu zewnętrznym, tzw. wybiegu Sawanny. Wyszedł ze stajni w ubiegłym tygodniu i poznał wtedy żyrafy, których wcześniej nie widział. Żyrafy i zebry mają bowiem osobne zaplecza, ale wspólny wybieg, który zamieszkują także strusie, a w sezonie letnim również antylopa kama. Na zapleczu Bali przebywał z mamą, Bazuką.

- Młody ogierek rozwija się prawidłowo i cieszy się dobrym zdrowiem. Jego narodziny to kolejny krok w kierunku ochrony tego gatunku o podwyższonym ryzyku wyginięcia. Na szczęście hodowla zebr Chapmana w ogrodach zoologicznych odbywa się z sukcesem - mówi Marta Zając-Ossowska, dyrektor generalna wrocławskiego zoo.

We wrocławskim zoo przyszła na świat nowa zebra Chapmana. Zobacz, jaki to słodziak