Autor: PAP; wikipedia.com, Canva Hubert Hurkacz w Cincinnati ATP

Tenis

Wrocławianin zagra z 4. rakietą świata. Hurkacz w 2. rundzie Cincinnati ATP

2023-08-17 11:35

Przygotowania wrocławianina do wielkoszlemowego US Open nie ustają. Po porażce w Toronto, Hubert Hurkacz bierze udział w kolejnym turnieju na nowym kontynencie. Tym razem możemy go zobaczyć w Cincinnati ATP. Pokonał już Thanasiego Kokkinakisa i Borna Coricia. W kolejnej rundzie czeka na niego 4. rakieta świata.

Po przegranej z pierwszym w rankingu ATP Carlosem Alcarazem w Toronto, przyszedł czas na kolejny turniej dla Huberta Hurkacza. Tym razem wrocławianin bierze udział w Cincinnati ATP. 15 sierpnia zmierzył się z Thanasim Kokkinakisem w 1. rundzie. Hurkacz wygrał 2:1 i musiał przygotowywać się do drugiej rundy, która odbyła się następnego dnia.

Hubert Hurkacz w Cincinnati ATP - wrocławianin podbije Stany Zjednoczone?

16 sierpnia Hubert zmierzył się z chorwackim tenisistą, Borna Ćorićiem. Pierwszy set należał do Chorwata, jednak Polak nie dał za wygraną i drugi set zakończył się wynikiem 6:3 dla "Hubiego". Trzeci set tego spotkania był dosyć zacięty. Zarówno Corić, jak i Hurkacz chcieli, jak najszybciej zakończyć mecz z wygraną na swoim koncie. Udało się to "Hubiemu". Pokonał on Corićia 6:3, co daje ostateczny wynik spotkania 2:1.

Tym samym wrocławianin awansował do 3. rundy turnieju. Wiemy, z kim Polak się w niej zmierzy.

Z kim zagra Hubert Hurkacz w 3. rundzie turnieju Cincinnati ATP?

Kolejny mecz Hurkacza zaplanowany jest na 17 sierpnia. Ma rozpocząć się nie wcześniej niż o 19:00 czasu polskiego. Hubert zmierzy się z 4. rakietą świata, czyli Stefanosem Tsitsipasem z Grecji. Spotkanie tych dwóch tenisistów może być pełne emocji. Transmisję z meczu będziemy mogli oglądać na Polsat Sport Extra.

Nie jest to jednak jedyny mecz "Hubiego" tego dnia. O 21:30 zaplanowane jest spotkanie Hurkacza z Pavićiem przeciwko Melo i Zverevovi w meczu debla. To spotkanie może jednak zostać przesunięte i zacząć się po odpowiednim odpoczynku naszego tenisisty.