Poszukiwany

Włamał się do kościoła i ukradł pieniądze z datków. Policja publikuje wizerunek sprawcy. Znasz go?

2024-04-24 12:36

Najpierw wyłamał uchwyty w drzwiach, a później dostał się do kościoła przy ul. Podwale 2a w Wałbrzychu. Bezczelny złodziej ukradł wszystkie pieniądze ze skrzynek na datki i uciekł. Policjanci z Wałbrzycha proszą o pomoc w ustaleniu tożsamości mężczyzny. Opublikowano jego wizerunek.

W trakcie prowadzenia postępowania wałbrzyscy policjanci zabezpieczyli nagranie z kamery monitoringu, który jest w świątyni na Podzamczu. Okazało się, że na wideo ujęty został mężczyzna, który dokonał włamania, a następnie kradzieży pieniędzy z dwóch skrzynek z datkami od wiernych.

Bezczelny złodziej włamał się do kościoła, rozwalił skrzynki z datkami i ukradł pieniądze

Policjanci informują, że do zdarzenia doszło w lutym tego roku w Kościele św. Apostołów Piotra i Pawła przy ul. Podwale 2a w Wałbrzychu, jednak dopiero teraz po wnikliwym dochodzeniu zdecydowano się na publikację zdjęć złodzieja. Na podstawie nagrań wideo funkcjonariuszom udało się uzyskać wizerunek sprawcy, stąd prośba do mieszkańców o pomoc w celu ustalenia jego tożsamości.

- Być może ktoś z Państwa rozpozna mężczyznę i tym samym pomoże w jego zatrzymaniu. Mężczyzna po uprzednim wyłamaniu uchwytów w drzwiach dostał się do wnętrza kościoła, a następnie po wyłamaniu zamków w dwóch skrzynkach na datki ukradł pieniądze znajdujące się wewnątrz działając na szkodę parafii - przekazuje kom. Marcin Świeży z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu.

Policja apeluje do osób, które rozpoznają sprawcę włamania lub mają jakąkolwiek wiedzę na temat osoby ze zdjęć, o zgłoszenie się bezpośrednio do Komisariatu Policji I w Wałbrzychu przy ul. Łączyńskiego 34 w Szczawnie-Zdroju, lub o kontakt telefoniczny całodobowo z dyżurnym tej jednostki pod numerem telefonu 47 87 577 00.

Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat więzienia.

Włamał się do kościoła i ukradł pieniądze z datków. Policja publikuje wizerunek sprawcy. Znasz go?