wiatr

i

Autor: pixabay Wietrzny poniedziałek w Małopolsce. IMGW ostrzega!

Pogoda

Wichury na Dolnym Śląsku! IMGW ostrzega przed silnym wiatrem

2024-02-05 11:33

Silnego wiatru na terenie całego Dolnego Śląska spodziewać się można w poniedziałek, 5 lutego. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia.

IMGW ostrzega przed silnym wiatrem na terenie Dolnego Śląska

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym wiatrem na terenie Dolnego Śląska. Alertem objęte są wszystkie powiaty w województwie dolnośląskim. "Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 35 km/h, w porywach do 80 km/h, z zachodu" - czytamy w komunikacie. 

Dolny Śląsk nie jest jedynym województwem w Polsce objętym alertem. Ostrzeżenie obowiązuje na terenie całego kraju, z wyłączeniem niektórych powiatów w województwach: zachodnio-pomorskim, wielkopolskim, kujawsko-pomorskim, lubuskim.

Przy silnym wietrze należy uważać na drogach

Silny wiatr powoduje dużo zagrożeń, szczególnie dla kierowców. Na drogach szczególnie uważać muszą kierowcy samochodów ciężarowych. Uważać należy także przy wyprzedzaniu, wyjeżdżaniu z tuneli, lasu czy odcinków dróg, przy których zamontowane są ekrany dźwiękochłonne. Drzewa przy drodze powodują dodatkowe zagrożenie – mogą one pęknąć i spaść na pojazd lub tuż przed nim. Parkując, należy zwrócić uwagę, by omijać miejsca znajdujące się pod drzewami, które wiatr może złamać.

Portal Obronny: Malowanie śmigłowca Airbus Racer