We Wrocławiu powstała przestrzeń dla studenckich kół naukowych

i

Autor: Materiały prasowe We Wrocławiu powstała przestrzeń dla studenckich kół naukowych

We Wrocławiu powstała przestrzeń dla studenckich kół naukowych [AUDIO]

2020-02-05 17:45

Wrocławskie, studenckie koła naukowe mają w końcu swoje miejsce. Na przestrzeni tysiąca metrów, powstało 8 stanowisk, gdzie studenci będą pracowali nad swoimi projektami. Miasto wygospodarowało miejsce we Wrocławskim Parku Technologicznym przy ul Fabrycznej. Póki co pilotażowo miejsce znalazło tam 8 kół, ale w planach jest powiększenie tej przestrzeni.

Do tej pory nie mieli zbyt dużo przestrzeni. - Tworzyliśmy swoje pomysły w budynkach politechniki, ale przeważnie są to pomieszczenia biurowe. nie zawsze mamy taką większą przestrzeń z możliwością łatwego dostępu. Na przykład brakuje większej bramy, gdzie nasz samolot jest dosyć duży i musi się nie raz zmieścić w jakimś wąskim przejściu. Tutaj też jest o wiele czyściej, sterylniej - mówi Damian Bajer członek Akademickiego Klubu Lotniczego.

Poza większą przestrzenią ,plusem też jest to, że są w jednym miejscu. - Jest wokół wiele kół, z którymi będziemy mogli współpracować. Na przykład jak ktoś będzie laminował i my też będziemy mieli taką potrzebę, to będziemy mogli zrobić to wspólnie, na większą skale, przez co zmniejszą się koszty. Dookoła jest też wiele firm z którymi możemy podjąć współpracę  - dodaje Joanna Ubycha z koła PWR In Space.

Na razie postawiono na koła inżyniersko- produkcyjne. W przyszłości powstanie też taka przestrzeń dla kół, które zajmują się chemią, a później dla tych nie technologicznych.​

Wszystkie dostępne boxy zostały zajęte przez koła i zespoły naukowe z Politechniki Wrocławskiej. Wśród nich, są te z największymi sukcesami, również w skali międzynarodowej, m.in. PWR Racing Team, SKN In Space, Akademicki Klub Lotniczy, KN Pojazdów i Robotów Mobilnych.

Więcej o Academic Box w materiale reportera Radia ESKA, Krzyśka Staszkiewicza: