Na sygnale

W tak tragicznych warunkach trzymali koty w domu. Dwie osoby usłyszały zarzuty

2024-04-24 13:41

Para z Przemkowa na Dolnym Śląsku trzymała koty w koszmarnych warunkach. Zwierzęta żyły w niesamowicie brudnym mieszkaniu, w którym na podłodze, ścianach i łóżku były niesprzątane od dawna odchody. Policjanci zatrzymali w tej sprawie dwie osoby, które usłyszały zarzut znęcania się nad zwierzętami.

We wtorek (23 kwietnia) policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach na Dolnym Śląsku podjęli interwencję w związku z informacją, że w jednym z mieszkań na terenie Przemkowa dochodzi do znęcania się nad kotami. Do akcji wkroczyli również pracownicy Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Polkowicach. Okazało się, że para mieszkańców trzymała koty w skandalicznych warunkach.

Mieszkanie jak z horroru. W takich warunkach trzymali koty

Po otrzymaniu informacji, że w jednym z domów para znęca się nad kotami, na miejsce skierowano policjantów z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach. Koty żyły w urągających warunkach. W lokalu, które trudno nazwać mieszkaniem było aż czarno od brudu. W pomieszczeniu stały rozpadające się i mocno zabrudzone meble, a na podłodze, łóżku i ścianach były niesprzątane od dawna kocie odchody. Koty na szczęście trafiły już pod opiekę miejscowego weterynarza i otrzymały fachową pomoc.

- Na miejscu zostały wykonane czynności procesowe. W sprawie zostali zatrzymani właściciele zwierząt. Policjanci przedstawili 52-letniemu mężczyźnie i 48-letniej kobiecie zarzut znęcania się nad zwierzętami. Mieszkańcom Przemkowa grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności – informuje podkom. Przemysław Rybikowski z Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach.

Policjanci przy okazji apelują do wszystkich, którzy posiadają zwierzęta o przestrzeganie obowiązujących przepisów oraz o troskę i opiekę nad nimi.

- Nie bądźmy obojętnymi na krzywdę naszych braci mniejszych i o każdej niepokojącej sytuacji natychmiast informujmy odpowiednie służby – dodaje policjant.

W tak tragicznych warunkach trzymali koty w domu. Dwie osoby usłyszały zarzuty