Dziewczynka w szkole

i

Autor: Shutterstock

A to ciekawe!

Tak w PRL-u nazywali swoje córki. Od 24 lat nikt nie nadał tego imienia

2024-07-16 14:54

Często nowo upieczeni rodzice nie wiedzą, jak nazwać swoje dziecko. W ostatnich latach do łask wracają imiona, które w czasach PRL-u królowały na porodówkach. Wśród nich jest jedno, które lata świetności ma już za sobą. Od 24 lat bowiem nikt nie nadał go swojemu dziecku. Sprawdź, o jakie imię chodzi.

To imię było hitem w PRL-u. Od 24 lat nikt go nie nadał

Z pewnością większość z nas zauważyło, że w ostatnich latach do łask wracają imiona, które królowały na polskich porodówkach w czasach PRL-u. Idealnymi przykładami są chociażby takie imiona, jak Zofia, Hanna, Franciszek czy Stanisław. Nie wszystkie jednak przeżywają swoją "drugą młodość". Jest pewne damskie imię, które było prawdziwym hitem PRL-u, ale już dawno poszło w odstawkę

Mowa tu o imieniu Bogna, czyli Bogdana. Jest to starosłowiańskie imię, które jest żeńskim odpowiednikiem imienia Bogdan. W PRL-u nosiła je sławna wokalistka. Oznacza ono "dana przez los" lub "tej, której Bóg daje". Kobiety o tym imieniu charakteryzują się silną wolą oraz potrzebą przewodzenia innymi. Są liderkami oraz wojowniczkami, które uparcie dążą do wyznaczonego celu. Nie boją się też podejmować ryzyka, a w trudnych sytuacjach potrafią poradzić sobie z wyzwaniami. Imieniny Bogny wypadają:

  • 6 lutego;
  • 10 sierpnia;
  • 6 września;
  • 6 listopada

Mimo interesującej historii, rodzice wciąż pomijają to imię podczas wybierania, jak nazwą córkę. 

Sonda
Czy nazwałbyś swoją córkę Bogna?
Wybieramy imię dla dziecka. Sprawdźmy jakie imiona wybiera AI- Królowe Matki odc. 12

Najlepsze teksty z "Kilera" i "Kilerów 2-óch". Jak to szło? QUIZ

Pytanie 1 z 15
Komisarz Ryba wraz z prokuratorem przesłuchują Kilera. Ten nagle traci cierpliwość i krzyczy: