Wrocławscy niesłyszący pływacy na Mistrzostwach Świata

Autor: Wrocławski Klub Sportowy Niesłyszących ŚWIT Wrocław Wrocławscy niesłyszący pływacy na Mistrzostwach Świata

Zawody pływackie

Sukces niesłyszących pływaków z Wrocławia. Zajęli 5. miejsce na Mistrzostwach Świata w Argentynie

2023-08-21 10:09

14-19 sierpnia w Buenos Aires w Argentynie odbyły się zawody pływackie osób niesłyszących. Wzięli w nich udział również sportowcy z Wrocławskiego Klubu Sportowego Niesłyszących "Świt". Reprezentanci Polski zajęli 5. miejsce w rankingu. W jakich konkurencjach wyróżniono niesłyszących pływaków z Wrocławia?

W ostatnich dniach w Buenos Aires w Argentynie miała miejsce 6. edycja Mistrzostw Świata Osób Niesłyszących. Polskę reprezentowała trójka sportowców z Wrocławia: Konrad Powroźnik, Weronika Nowicka oraz Kacper Nowicki. Pływacy wzięli udział w 12 konkurencjach, w których zdobyli wysokie wyniki.

Pływacy z Wrocławia na Mistrzostwach Świata - jakie były konkurencje?

• 200 m stylem zmiennym;
  • sztafecie mieszanej 4x100 m stylem dowolnym.

Mężczyzna zdobył 9 medali, w tym 1 złoty, 5 srebrnych i 3 brązowe.

Weronika Nowicka zdobyła 4 medale, z czego:

• w sztafecie kobiet 4x100 m stylem dowolnym - złoty;
  • w sztafecie kobiet 4x100 m stylem zmiennym - srebrny;
  • sztafecie kobiet 4x200 m stylem dowolnym - srebrny;
  • sztafecie mieszanej 4x100 m stylem dowolnym - brązowy.

W Mistrzostwach Świata Głuchych w Buenos Aires w Argentynie brał również udział Kacper Nowicki. W:

• sztafecie mężczyzn 4x200 m stylem dowolnym zdobył złoty medal;
  • sztafecie mężczyzn 4x100 m stylem zmiennym zdobył srebrny medal;
  • sztafecie mężczyzn 4x100 m stylem dowolnym zdobył srebrny medal;
  • w sztafecie mieszanej 4x100 m stylem dowolnym zdobył brązowy medal.

Pływacy z Wrocławia na Mistrzostwach Świata - które miejsce zajęli?

Na Facebooku Wrocławskiego Klubu Sportowego Niesłyszących "Świt" udostępniono wpis z wynikami pływaków z Dolnego Śląska. W klasyfikacji medalowej Mistrzostw Świata Głuchych zajęli 5. miejsce. Polacy zdobyli łącznie 21 medali: