Spowodowała kolizję na drodze ekspresowej. Potem wysiadła i szarpała za klamki samochodów

i

Autor: Policja Lubin Spowodowała kolizję na drodze ekspresowej. Potem wysiadła i szarpała za klamki samochodów

Spowodowała kolizję na drodze ekspresowej. Potem wysiadła i szarpała za klamki samochodów

2021-08-04 14:48

Mieszkanka Lubina spowodowała kolizję drogową z innym pojazdem na drodze ekspresowej S-3 w kierunku Polkowic. Następnie próbowała zatrzymać innych kierujących łapiąc za klamki ich pojazdów, w wyniku czego przewróciła się. Przeszła także na drugą stronę jezdni i usiłowała zatrzymać auta jadące w kierunku Legnicy, stwarzając swoim zachowaniem zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym dla siebie i innych. Policjantom powiedziała, że w bagażniku przewozi swoją córkę. Na szczęście przebywała ona pod opieką babci. 29-latka była pod wpływem narkotyków i dodatkowo chciała połknąć środki odurzające. Została zatrzymana.

Do niebezpiecznego zdarzenia drogowego doprowadziła 29 – letnia mieszkanka Lubina, która drogą ekspresową S-3 w kierunku Polkowic kierowała samochodem osobowym. Z nieznanych przyczyn zatrzymała się na prawym pasie ruchu. Była omijana przez ciąg pojazdów jadących w tym samym kierunku. W pewnym momencie gwałtownie ruszyła i zmieniając pas ruchu, uderzyła w przejeżdżający obok niej inny pojazd, doprowadzając do kolizji z 36-letnim obywatelem Kanady.

Lubinianka po tym zdarzeniu wysiadła ze swojego pojazdu i zaczęła szarpać za klamki samochodów jadących w kierunku Polkowic lewym pasem ruchu, próbując je zatrzymać. W wyniku takiego zachowania została przez jedno auto pociągnięta i przewróciła się na jezdnię. To jednak nadal nie uspokoiło 29-latki. Kulejąc przeszła na przeciwległy pas ruchu i usiłowała zatrzymać kierowców jadących w kierunku Legnicy, stwarzając zagrożenie bezpieczeństwa dla siebie oraz innych uczestników ruchu drogowego.

W tym samym momencie drogą tą przejeżdżał ratownik medyczny, który widząc chodzącą po jezdni kobietę, zatrzymał się i podszedł do desperatki, aby nie dopuścić do jej potrącenia. Powiadomił od razu oficera dyżurnego lubińskiej komendy.

Po przyjeździe na miejsce patrolu udzielono lubiniance pomocy przedmedycznej. Kobieta była nienaturalnie pobudzona, nie reagowała na światło. Odpowiadała na pytania policjantów w sposób nieskładny i nielogiczny.

Oświadczyła, że źle się poczuła, dlatego zatrzymała swój pojazd na poboczu. 29-latka poinformowała funkcjonariuszy, że podróżowała wraz ze swoim 3-letnim dzieckiem, które jak stwierdziła w czasie jazdy porzuciła, a następnie utrzymywała, że dziecko znajduje się w bagażniku jej samochodu. Na szczęście słowa kobiety nie potwierdziły się. Mundurowi ustalili telefon do matki kierującej. Okazało się, że małoletnia jest pod opieką babci.

Z uwagi na irracjonalne zachowanie mieszkanki Lubina, policjanci zbadali jej stan trzeźwości. Była trzeźwa, jednak już narkotester wykazał w organizmie zatrzymanej amfetaminę i metamfetaminę. Dodatkowo mundurowi ujawnili i zabezpieczyli przy desperatce narkotyki, które nawet próbowała połknąć w trakcie badania lekarskiego.

29-latka trafiła do policyjnej celi. Funkcjonariusze już zatrzymali jej prawo jazdy. Będzie odpowiadać m.in. za kierowanie samochodem pod wpływem narkotyków i spowodowanie kolizji drogowej. Jej los leży w rękach sądu, który również sprawdzi sytuację rodzinną kobiety i sprawowaną opiekę nad dzieckiem.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!