Wrocław

Skandal na cmentarzu we Wrocławiu. Ktoś oblał groby fekaliami

2024-06-17 15:07

Na cmentarzu przy ul. Rędzińskiej we Wrocławiu ktoś oblał groby fekaliami. O zbezczeszczeniu nagrobków poinformowali zszokowani mieszkańcy i proboszcz tamtejszej parafii. Sprawą zajęła się już policja, która szuka sprawców tego skandalicznego zdarzenia.

Groby we Wrocławiu oblane fekaliami. „Musimy złapać tego potwora”

Informacje o tym, że na cmentarzu przy ul. Rędzińskiej we Wrocławiu ktoś rozlał na grobach fekalia pojawiły się w miniony weekend w mediach społecznościowych związanych z osiedlem Maślice.

- Osoby, które dzisiaj rano chciały zapalić znicz na naszym maślickim cmentarzu poczuły straszliwy smród. Jakiś troglodyta dokonał zbezczeszczenia grobów. Część pomników została polana ekskrementami. Jakim trzeba być człowiekiem, żeby robić takie rzeczy. Może ktoś coś widział, słyszał. Sprawa została zgłoszona na policję, każda informacja jest ważna. Musimy wszystko zrobić, aby pomóc złapać tego potwora – napisano w mediach społecznościowych.

Jak informuje nas rzecznik wrocławskiej policji, zdarzenie miało miejsce w weekend. 15 czerwca służby otrzymały zgłoszenie od proboszcza parafii.

- Proboszcz powiadomił nas, że śmierdzącą substancją oblano w sumie 9 grobów. Policjanci przybyli na miejsce zabezpieczyli już ślady. Przesłuchiwani są świadkowie, weryfikujemy każdą informację, która może nam pomóc w zatrzymaniu sprawcy bądź też sprawców tego przestępstwa. Ustalana jest też dokładna godzina zdarzenia, sprawdzamy pobliski monitoring – mówi nam komisarz Wojciech Jabłoński z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Mieszkańcy są w szoku

Mieszkańcy, którzy przychodzą odwiedzać groby swoich bliskich są kompletnym szoku i pytają po co ktoś zrobić coś takiego.

- Najbardziej to uderza w rodziny zmarłych. Miałam dość patrząc na osoby, które sprzątały groby – komentuje jedna z osób w mediach społecznościowych.

Rzecznik policji dodaje, że prowadzone jest postępowanie pod kątem zbezczeszczenia pochówków, a za ten czyn grozi do 2 lat więzienia.

Quiz. Jak dobrze znasz dolnośląskie zamki? Rozpoznasz je po zdjęciu?

Pytanie 1 z 10
Na start coś łatwego. Zamek na zdjęciu to:
Quiz. Jak dobrze znasz dolnośląskie zamki? Rozpoznasz je po zdjęciu?

Wysyp grzybów w dolnośląskich lasach. Piękne okazy są m.in. pod Wrocławiem