Autostrada A4 przy zjeździe Wrocław-Strzelin

i

Autor: Google Maps

Remonty

Rusza budowa ronda przy węźle Wrocław-Wschód na A4. Jakie będą utrudnienia dla kierowców?

2023-09-21 10:46

Od 26 września rusza przebudowa wjazdu z autostrady A4 do wschodniej obwodnicy Wrocławia. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planuje wybudować rondo przy zjeździe z autostrady na drogę wojewódzką nr 395 w stronę Wrocławia. Wiemy, jakie będą utrudnienia dla kierowców.

Wyjeżdżając z autostrady A4 na drogę wojewódzką nr 395 Wrocław - Strzelin musimy liczyć się z długim oczekiwaniem na skrzyżowaniu. Zdarzają się również niebezpieczne sytuacje, kiedy to ciężarówka włącza się do ruchu, wyjeżdżając wprost pod nadjeżdżający samochód osobowy. 

Płynnie nie przebiega również wjazd na autostradę. Często pojazdy, które chcą skręcić w lewo do węzła Wrocław-Wschód muszą długo czekać na przejazd jadących z naprzeciwka samochodów. Są to z pewnością bardzo dobrze znane obrazy dla kierowców, jednak wkrótce ma się to zmienić. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zdecydowała przebudować wjazd na wschodnią obwodnicę Wrocławia

Remont na autostradzie A4 w stronę wschodniej obwodnicy Wrocławia. Jakie będą utrudnienia? 

GDDKiA zamierza wybudować rondo przy węźle Wrocław-Wschód. Ma to poprawić bezpieczeństwo na wyjeździe z łącznicy autostradowej na drogę wojewódzką nr 395. 

Pierwsze prace mają rozpocząć się 26 września. Robotnicy zaczną od usuwania drzew i krzewów, które rosną na tym obszarze. W rejonie prowadzonych prac będzie obowiązywać ograniczenie prędkości do 40 km/h. Miejscami będą występować również zwężenia na drodze do 2,8 m

Ten etap ma potrwać do 20 października, a całe rondo ma powstać do końca 2024 r

Symulator dachowania w Nowym Sączu