Wrocław

Raj dla szczurów w centrum Wrocławia. Z pięknej ulicy zrobili śmierdzące wysypisko śmieci

2024-02-26 12:55

Mieszkańcy Nadodrza mają już dość syfu na drogach i podwórkach. Ulica Rydygiera to kolejne miejsce, na którym ktoś zrobił sobie dzikie wysypisko śmieci. W kontenerze na gruz, jak i obok niego walają się śmieci, a po chodniku biegają szczury. - Przylatują ptaki i roznoszą resztki jedzenia po samochodach. To jest dramat! - pisze pani Izabela.

Raj dla szczurów we Wrocławiu. „Za chwilę zalęgną się karaluchy i pluskwy”

O dzikich wysypiskach we Wrocławiu pisaliśmy już nie raz. Tym razem ktoś zrobił sobie śmietnik z ulicy Rydygiera na Nadodrzu. Worki ze śmieciami leżą obok kontenera na gruz, bo w nim już się nie mieszczą. Naokoło biegają szczury, a ptaki rozrywają worki i wyjadają resztki jedzenia.

- Dzisiaj stojąc w bramie o 5 rano naliczyłam 5 biegających szczurów. Za chwilę zalęgną się karaluchy, pluskwy i inne robactwa. Co jest z ludźmi, że nie chce się im podejść kawałek dalej i wyrzucić swoje odpady do kubła, gdzie ich miejsce, tylko układają worki wokół kontenera, bo w nim nie ma już miejsca na nic - pyta zdenerwowana na facebookowej grupie związanej z Nadodrzem.

Jak zaznacza, śmieci walają się już po całej jezdni. Kontener, który stoi przy ul. Rydygiera od dawna, nie jest przeznaczony na śmieci tylko na gruz. - Nie macie z tym problemu, że nasza piękna i wyjątkowa ulica przeradza się w śmierdzące wstrętne wysypisko śmieci? (…) Wstydzę tego, że moje miejsce zamieszkania wygląda jak melina - dodaje mieszkanka, która w sprawie kontenera wydzwaniała już do miejskich służb.

- Śmieci walają się po jezdni, bo ludziom nie chce się podejść do śmietnika – przyznaje z kolei pani Izabela. - W tym kontenerze są już szczury, przylatują ptaki i roznoszą resztki jedzenia po samochodach, psy i koty załatwiają tam swoje fizjologiczne potrzeby. Dramat – dodaje.

Syf nie tylko na ul. Rydygiera. Tak jest w wielu miejscach

W komentarzach mieszkańcy Nadodrza przypominają, że za bałagan odpowiadają ludzie i wskazują na ich lenistwo. - Kontener kontenerem, ale to jest wina leniwych ludzi – podkreśla jedna z mieszkanek. Podobnych miejsc jest więcej, mieszkańcy wymieniają np. podwórko w rejonie ul. Słowiańskiej i Krętej, gdzie obok pustych kubłów walają się śmieci. Problemy z bałaganem na podwórkach mają też mieszkańcy w rejonie podwórek w rejonie ulic: Jagiellończyka,Niemcewicza, Myśliwskiej, Łokietka, Probusa, Drobnera, i św. Wincentego.

W sprawie nielegalnego wysypiska na ul. Rydygiera interweniowała w Zarządzie Dróg i Utrzymania Miasta i Straży Miejskiej przewodnicząca Rady Osiedla Nadodrze. Kiedy śmietnisko zniknie z ul. Rydygiera, tego na razie nie wiadomo.

Raj dla szczurów w centrum Wrocławia. Z pięknej ulicy zrobili śmierdzące wysypisko śmieci