Kobiety miały ze sobą różne transparenty

i

Autor: Sebastian Stelmach Kobiety miały ze sobą różne transparenty

Protest kobiet przeszedł przez Trzebnicę. Doszło do spięcia z obrońcami życia [POSŁUCHAJ]

2020-10-26 22:03

Trzebnickie kobiety wyszły na ulice. Zaprotestowały przeciwko zaostrzaniu ustawy antyaborcyjnej. Protest rozpoczął się przed trzebnicką bazyliką, skąd kilkaset osób ruszyło pod dom burmistrza Trzebnicy i dalej na Rynek, gdzie zakończono protest.

Chcemy mieć wybór!

Panie, z którymi rozmawiałem na miejscu podkreślały jedną rzecz - chcemy mieć wybór.

- Każda kobieta chciałaby mieć wybór, a nie żeby było jej coś narzucane - mówiła Ewa, która na protest przyszła ze swoją mamą.

- To jest moja córka i przychodzę tutaj właśnie w jej imieniu. Tu nie chodzi o to, kto jest za aborcją, a kto jest przeciw, tylko o to byśmy taki wybór miały - dodała pani Marta.

Spięcie z obrońcami życia

Na protestujące pod bazyliką kobiety czekali odmawiający różaniec mężczyźni. W pewnym momencie doszło do krótkiego spięcia między przedstawicielami obu grup.

Posłuchaj: Spięcie między uczestnikami protestu w Trzebnicy a modlącymi się mężczyznami

Modlitwa obrońców Życia

Kilka metrów od protestujących kobiet, przy bazylice stała grupa kilkunastu mężczyzn odmawiających różaniec. Co ich do tego skłoniło?

- Chciałem się pomodlić po prostu za protestujących oraz przypilnować mojego kościoła, żeby mieć pewność, że nie dzieją się tutaj żadne złe rzeczy - mówił pan Jan.

- Chciałem pokazać, że jestem za życiem. Dzieci nienarodzone mają prawo do życia i nikt w ich imieniu nie woła, żeby je ratować - dodaje pan Paweł.

Gdzie kolejne protesty?

Strajk Kobiet trwa nadal. Kolejna jego odsłona już w środę, gdy na ulice wyjdą mieszkanki Obornik Śląskich. Obornicki Strajk Kobiet rozpocznie się o godz. 16:30 na targowisku Mój Rynek.

Również w środę, drugi protest wyjdzie na ulice Milicza. Protestujący spotkają się na wspólny spacer o godz. 19:00 na milickim Rynku.

Posłuchaj: Protest kobiet w Trzebnicy

Dowód osobisty z odciskiem palców - dobry pomysł?

Pytanie 1 z 1
Dowód osobisty z odciskiem palców - dobry pomysł?
Strajk Kobiet we Wrocławiu.