Aktualizacja, godz. 12:23
Są nowe informacje o strzelaninie w Lubinie. Prokuratorka informuje: "Robimy wszystko, żeby ustalić sprawcę"
Aktualizacja, godz. 10:02
W sprawie nocnej strzelaniny w Lubinie pojawiają się kolejne informacje. Według ustaleń portalu lubin.pl, dwóch młodych mężczyzn zginęło na miejscu, a trzeci został przewieziony do szpitala po odniesionych obrażeniach i przeszedł operację. Na miejscu nadal obecni są policjanci oraz prokurator, którzy zabezpieczają ślady i prowadzą czynności procesowe. Prokuratura nie przekazuje jeszcze żadnych szczegółów. Z informacji uzyskanych przez Radio ESKA wynika, że pierwsze oficjalne informacje mają zostać podane w godzinach okołopołudniowych.
Wcześniej informowaliśmy:
Dramat w mieszkaniu przy ulicy Jastrzębiej na osiedlu Przylesie
Do krwawych wydarzeń doszło minionej nocy na Dolnym Śląsku. W jednym z mieszkań w Lubinie, przy ulicy Jastrzębiej na osiedlu Przylesie, doszło do strzelaniny. Okolice bloku zostały natychmiast obstawione przez funkcjonariuszy, a na miejsce zjechały się liczne jednostki ratunkowe.
Mieszkańcy słyszeli strzały w nocy
Informację jako pierwszy przekazał serwis radiowroclaw.pl. Jak wynika z relacji lokalnej społeczności, w środku nocy dało się słyszeć odgłosy do złudzenia przypominające użycie broni palnej. Niedługo potem pod budynkiem zaroiło się od radiowozów i ratowników. Z informacji pojawiających się w mediach wynika, że do tragedii doszło na czwartym piętrze budynku, a z życiem miało pożegnać się dwóch mężczyzn.
Służby na ten moment nie potwierdzają oficjalnie tych doniesień.
Dziennikarze Radia ESKA również skontaktowali się z policją, jednak usłyszeli jedynie, że prowadzone są czynności o charakterze kryminalnym. O szczegóły sprawy policjanci polecili pytać w Prokuraturze Rejonowej w Lubinie. Sprawa ma charakter rozwojowy i spodziewane są kolejne komunikaty w tej sprawie.
Po godz. 9 rano udało nam się dowiedzieć, że prokurator nie udzieli informacji przynajmniej do południa.
Polecany artykuł: