samolot

i

Autor: źródło Pixabay, zdjęcie ilustracyjne

Nowe loty na wrocławskim lotnisku! Gdzie będzie można się wybrać?

2021-03-26 13:16

Pomimo pandemii koronawirusa na w Porcie Lotniczym Wrocław startuje nowy sezon lotów. Przewoźnicy stopniowo zaczynają przywracać połączenia. Już w maju powróci większość kierunków lotniczych, dodatkowo pojawią się również nowe. Rozbudowana jest oferta typowo wakacyjna. Nowy rozkład w Porcie Lotniczym Wrocław wchodzi w życie od niedzieli, 28 marca. Gdzie będzie można polecieć? O tym w poniższym artykule.

Linie lotnicze stopniowo poszerzają ofertę. Jeśli tylko sytuacja na to pozwala, uruchamiają popularne kierunki, a nawet dodają nowości. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że sytuacja pandemiczna bardzo utrudnia planowanie z wyprzedzeniem nawet kilkutygodniowym. Dlatego pasażerowie powinni się liczyć ze zmianami w rozkładzie lotów. Dotyczy to zarówno kierunków w ofercie linii lotniczych, jak i terminów poszczególnych rejsów.

– Cieszy nas, że siatka połączeń na sezon letni 2021 już teraz jest rozbudowana i różnorodna, chociaż częstotliwość rejsów na razie będzie mniejsza niż w zwykłych okolicznościach. Przewoźnicy przywracają połączenia w takim zakresie, w jakim jest to obecnie możliwe. Najważniejsze, że w maju ma powrócić większość kierunków z naszej normalnej siatki – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Wrocławskie lotnisko wprowadza nowości nie tylko do rozkładu lotów. Od początku lutego pojawiły się tam szybkie testy antygenowe dla wszystkich wylatujących z Wrocławia. Ułatwieniem jest również wykonanie genetycznego testu metodą Real Time-qPCR. Punkt diagnostyczny znajduje się przed terminalem – na specjalnie wydzielonym do tego celu parkingu B. Z tych testów może skorzystać każdy, niekoniecznie przed lub po zakończeniu podróży lotniczej.

Dokąd polecimy z Portu Lotniczego Wrocław?

Po 28 marca kontynuowane będą połączenia do Frankfurtu (Lufthansa) i Warszawy (PLL LOT), od 5 kwietnia do Amsterdamu (KLM). Od maja dojdą Monachium (Lufthansa), Düsseldorf (Eurowings) i Zurych (SWISS), a od września Kopenhaga (SAS).

– Dla największych linii sieciowych kluczowa będzie możliwość ponownego uruchomienia globalnej sieci połączeń. Od tego zależy zwiększanie częstotliwości rejsów z lotnisk regionalnych do hubów takich jak Frankfurt, Amsterdam, czy Monachium – mówi Cezary Pacamaj, wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław.

Aż 52 kierunki tanich linii!

Linie Ryanair planują uruchomienie 34 połączeń z Wrocławia. W marcu i kwietniu dostępne będą: Dublin, Oslo Torp, Kijów Boryspol, Londyn Stansted oraz East Midlands. Natomiast zdecydowana większość połączeń ruszy od maja, w tym pozostałe kierunki brytyjskie, Paryż Beauvais, a także wszystkie rejsy na południe Europy.

Wśród tych ostatnich irlandzki przewoźnik proponuje m.in. Neapol, Palermo, Teneryfa, Majorka, Ateny, Korfu, Chania. Inne ciekawe turystycznie połączenia to Malta, Podgorica w Czarnogórze, Odessa i Gdańsk.

Nowościami w ofercie linii Ryanair, wprowadzanymi z myślą o okresie wakacyjnym, są Zadar w Chorwacji (od 2 lipca) i Olsztyn-Mazury (od 1 lipca). Dla większości kierunków południowych przewoźnik przewiduje dwa rejsy w tygodniu.

18 połączeń z Wrocławia planują linie Wizz Air. Kierunki brytyjskie (Birmingham, Londyn Luton), wschodnie (Lwów, Zaporoże, Kijów Żuliany), a także Oslo Torp, Sztokholm Skavsta i Eindhoven wystartują w marcu lub kwietniu. Początkowo częstotliwość rejsów ma rosnąć, bo przewoźnik zakłada, że jeszcze wiosną samoloty na tych trasach zaczną latać częściej. Np. na trasie Wrocław-Londyn Luton w marcu i kwietniu dostępne będą 3-4 rejsy w tygodniu (poza okresem świątecznym), a w maju już siedem.

Wizz Air proponuje również kilka kierunków atrakcyjnych turystycznie. Do wyboru są Larnaka (Cypr), Kutaisi (Gruzja) czy Reykjavik (Islandia) – dostępne od początku maja, a także Burgas (Bułgaria) i Split (Chorwacja), czyli dwie nowości, które są planowane jako połączenia typowo wakacyjne i ruszą w czerwcu.

Morza i oceany

Dla tych, którzy preferują wakacje z biurem podróży, oferta na tegoroczny sezon letni – z wylotem z Wrocławia – również jest interesująca i rozbudowana. Dostępne są praktycznie wszystkie najpopularniejsze kierunki jak: Turcja, Grecja, Egipt, Bułgaria, Tunezja i Hiszpania. Wybrać się można także do Włoch, Albanii albo na Cypr. Wszystko wskazuje na to, że po sezonie zimowym w ofercie pozostanie również Zanzibar, który cieszy się ogromną popularnością.

Nowy rozkład lotów w Porcie Lotniczym Wrocław wchodzi w życie od 28 marca. Połączenia zapowiadane na wiosnę i lato 2021 są już dostępne w systemach rezerwacyjnych przewoźników.

Raport z anteny 26.03., godz.10