Nakarmili setki wyborców na wrocławskim Jagodnie. Dzisiaj dostają listy z groźbami

i

Autor: Canva; Facebook.com/Mania Smaku

Jak tak można?!

Nakarmili setki wyborców na wrocławskim Jagodnie. Dzisiaj dostają listy z groźbami

2024-06-22 21:06

Wybory parlamentarne 15 października 2023 roku przeszły do historii pod względem frekwencji. Najsłynniejsi stali się wyborcy z wrocławskiego Jagodna, którzy przez kilka godzin czekali na swoją kolej do oddania głosu. Aby wesprzeć mieszkańców, pewna pizzeria dostarczyła im 300 darmowych pizz. Nie wszyscy jednak doceniają ten gest. Dzisiaj pracownicy lokalu dostają listy z groźbami.

Przybywa ataków na pizzerię znaną z wyborów na wrocławskim Jagodnie. Pracownicy lokalu dostają listy z groźbami

15 października 2023 roku odbyły się wybory parlamentarne, które przeszły do historii pod względem frekwencji. Z pewnością większość z nas pamięta te godziny czekania w kilometrowych kolejkach aż będziemy mogli oddać głos. 

Jedną z najsłynniejszych kolejek do lokalu wyborczego została ta na Jagodnie we Wrocławiu. Mieszkańcy tego osiedla czekali bowiem kilka godzin, aby móc zagłosować. Aby wesprzeć oczekujących, pizzeria "Mania Smaku" znajdująca się przy ul. Racławickiej 13 we Wrocławiu postanowiła przywieźć im 300 darmowych pizz. Jak wspominali w tamtym czasie właściciele lokalu, był to czysto ludzki odruch dobrego serca

Nie wszystkim jednak spodobała się taka forma pomocy. Kilka dni temu restauracja udostępniła na Facebooku zdjęcia gróźb, jakie od jakiegoś czasu otrzymują

"Jesteśmy regularnie wyzywani, otrzymujemy codziennie (!) kilkanaście obraźliwych maili, listów papierowych, komentarzy w social mediach. Jesteśmy pachołkami, skur…., zdrajcami, gów…, hu…., i tym podobne. Nasze auta były oblewane farbą, pod lokalem zdarzają się obraźliwe okrzyki" - czytamy we wpisie restauracji na Facebooku. 

Na opublikowanym zdjęciu możemy przeczytać kilka gróźb, które pracownicy oraz właściciele lokalu otrzymali. Wśród nich są m.in. (pisownia oryginalna):

  • "Do Berlina...";
  • "Pozdrowienia do d*bilów z Jagodna";
  • "Witam, chciałem się dowiedzieć, czy Was d*pa już piecze przed POdwyszkami prądu? Bo ja już s*am na Wasz patriotyzm". 

W dalszej części wpisu pizzeria podkreśla, że robią "po prostu fajną pizzę nie dla białych czy czarnych, nie dla Polaków lub Ukraińców, gejów czy hetero, kobiet czy mężczyzn, Hindusów czy Niemców". Dodaje również, że nigdy nie przyszło pracownikom do głowy klasyfikować ludzi według koloru skóry, wyznawanej religii czy seksualności. 

"Szanujemy absolutnie każdego, lubimy ludzi, lubimy Was i totalnie nie potrafimy zrozumieć tego zezwierzęcenia, głupoty, braku szacunku, braku kultury i żenujących obelg. Staramy się być ponad tym, bo nie wytłumaczymy głupkowi, że jest głupi" - czytamy w dalszej części wpisu. 

Właściciele oraz pracownicy restauracji uważają również, że zło należy zwalczać dobrem. Z tej okazji zorganizowali promocję. Każdy, kto do 23 czerwca przyjdzie do pizzerii i zamówi pizzę, na hasło "Jagodno" otrzyma darmowe lody jagodowe

Jak powstaje mistrzowska pizza? Wojciech Madyś | Tak trzeba żyć #21 Eska Rock

Quiz. Zdrowe jedzenie z PRL-u. Myślisz, że znasz? Tylko mistrz zgarnie 10/10!

Pytanie 1 z 10
Bogate w białko i aminokwasy jajka serwowano z dwoma różnymi sosami: