Restauracja z Wrocławia rozdawała pizzę wyborcom na Jagodnie. Teraz ma ważną prośbę

i

Autor: Facebook.com/ Pizzeria Mania Smaku

Wybory 2023

Wrocławska pizzeria pomogła wyborcom na Jagodnie. Teraz ma ważną prośbę

2023-10-18 14:58

Podczas wczorajszych wyborów mogliśmy zauważyć kilkuset metrowe kolejki do lokali wyborczych. Najdłużej czekali mieszkańcy Jagodna, gdzie ostatnie osoby zagłosowały o 3:00 w nocy. Jedna z restauracji we Wrocławiu postanowiła wesprzeć oczekujących i przywiozła im ponad 300 pizz. Teraz sama ma jedną prośbę do klientów.

Głosowanie w wyborach do Sejmu i Senatu 2023 oficjalnie dobiegło końca. Aktualnie nadal zliczane są ostatnie głosy, a wszystko za sprawą rekordowej frekwencji, która wyniosła aż 73,9 proc.

Najdłużej w całej Polsce głosowali mieszkańcy osiedla Jagodno we Wrocławiu. Niektóre osoby czekały nawet do pięciu godzin w kolejce do lokalu wyborczego, a ostatnie osoby oddały głos o 3:00 w nocy. Pewne restauracje ze stolicy Dolnego Śląska postanowiły wesprzeć ich w oczekiwaniu. 

Restauracje z Wrocławia pomogły wyborcom czekającym w kolejce. Rozdali ponad 300 pizz

Mieszkańcy Jagodna czekali przez wiele godzin w kolejce do lokalu wyborczego. Niektórzy mieli ze sobą krzesełka, powerbanki, a okoliczni mieszkańcy przynosili im kanapki i herbatę w termosach. 

Restauracje "Mania Smaku" oraz "Świat Pizzy" również postanowiły wesprzeć oczekujących wyborców. Właściciele oraz pracownicy, gdy po skończonej zmianie wracali do domów, zdecydowali się zawrócić i przygotować kilkaset pizz w okolicach północy

Jak sami wspomnieli w mediach społecznościowych, nie zrobili tego, aby szukać poklasku, a z dobrego serca i dbałości o tych ludzi, którzy postanowili spełnić swój obywatelski obowiązek ponad wszystko. 

Restauracja z Wrocławia upiekła 300 pizz oczekującym wyborcom. Teraz ma ważną prośbę

16 października, po nocnym pomaganiu, pracownicy "Manii Smaku" spotkali się z miłym gestem ze strony klientów. Restauracja zaczęła otrzymywać opłacone zamówienia, w których w uwagach było dopisane:

"Proszę nie robić tej pizzy. To w ramach podziękowania za wczorajsze dostawy na Jagodno, dla ludzi, którzy w nocy czekali, aby zagłosować".

Po kilku takich zamówieniach restauracja zdecydowała się skomentować całą sytuację. Na Facebooku dodali wpis, w którym napisali, że zrobili to z dobroci serca i jest im głupio, gdy dostają opłacone zamówienia, których mają jednak nie robić. Proszą również o wpłacenie tych pieniędzy na zbiórkę dla potrzebujących. 

"Była to inicjatywa nas i naszych pracowników, którzy po swojej zmianie już wracali do domów, ale zawrócili, aby przygotować te pizze około północy, po północy, po pierwszej w nocy. Brawa dla naszej ekipy, brawa dla każdego kto tam zagłosował tak późno. I prosimy, nie róbcie takich zamówień, bo głupio nam, a naprawdę nie zrobiliśmy nic wielkiego. Prosimy, abyście wysłali lepiej tę kasę na jakiś fajny cel, na dzieciaki, na potrzebujących. Nam zupełnie wystarczy wspaniała satysfakcja, że mogliśmy pomóc wspaniałym Polakom" - czytamy we wpisie na Facebooku "Pizzeria Mania Smaku". 

Andrzej Niedzielan po meczu z Mołdawią (1:1)