Na prostej drodze zjechał na trawnik i wjechał w znak. Zobacz nagranie z jazdy kursanta w Kłodzku

i

Autor: TIKTOK - Kłodzko 998 Alarmowo

Dolny Śląsk

Na prostej drodze zjechał na trawnik i wjechał w znak. Zobacz nagranie z jazdy kursanta w Kłodzku

2024-04-19 12:44

Do dosyć nietypowej sytuacji doszło w Kłodzku, gdzie jeden z kursantów, jadąc prostą drogą, stracił panowanie nad samochodem i zjechał na trawnik, gdzie uderzył w znak drogowy. Zobacz nagranie ze zdarzenia.

Kursant zjechał z prostej drogi na trawnik i uderzył w znak. Zobacz nagranie

Przygody niesfornych kursantów często stają się hitami internetu. Choć każdy z kierujących w tych sytuacjach z pewnością najadł się całe mnóstwo stresu, to ma za sobą nauczkę, którą zapamięta na całe życie. Pewien kursant z Kłodzka ma za sobą trudną lekcję z zachowywania koncentracji nawet na prostej drodze. Kierujący pojazdem stracił panowanie podczas jechania prosto, po czym wjechał na trawnik, a następnie uderzył w znak drogowy. Pech chciał, że wszystko uwieczniła pobliska kamera, przez co błąd kursanta trafił na TikToka. 

Kto ponosi odpowiedzialność za wypadek kursanta? Okazuje się, że wszystko zależy od sytuacji. Ewentualne odszkodowanie potrącone zostanie z ubezpieczenia samochodu, niezależnie od tego, kto nim kierował. Sama odpowiedzialność spada jednak zarówno na kursanta, jak i instruktora. To właśnie instruktor powinien czuwać nad bezpieczeństwem podczas jazdy, jest on wyposażony w dodatkowy hamulec, jednak każda sytuacja analizowana jest z osobna. Choć na ogół to na instruktora powinna spaść odpowiedzialność, to niektóre zdarzenia mogą zostać rozpatrzone jako wina kursanta.

Zobaczcie nagranie ze zdarzenia:

Co naprawdę dolega Dagmarze Kaźmierskiej? Zatrważające informacje o zdrowiu i przeszłości "Królowej życia"!