Multimedialna wystawa na stadionie Wrocław! Elementy ożyją dzięki efektom świetlnym

i

Autor: Stadion Wrocław Multimedialna wystawa na stadionie Wrocław! Elementy ożyją dzięki efektom świetlnym

Multimedialna wystawa na Stadionie Wrocław. Kiedy będzie można ją zobaczyć?

2021-05-11 11:20

Żywe budynki, buchające płomienie, czy pokazy laserowe - tak właśnie będzie wyglądała wystawa multimedialna Neodia na Stadionie Wrocław. Stworzona będzie z różnych instalacji, które ożyją, dzięki efektom świetlnym. Oprócz tego pokazy trójwymiarowego videomappingu, animacje, ekrany wodne, kolorowe światła i lasery z towarzyszeniem muzyki.

Jak zapowiadają organizatorzy, multimedialna wystawa na Stadionie Wrocław to scenografia składającą się z 200 sześcianów przeznaczonych do tworzenia konstrukcji pod pokazy videomappingu 3D. Sporządzone na potrzeby przedstawienia trójwymiarowe animacje przenoszą widza w wirtualną przestrzeń, gdzie kluczowa jest gra światła, muzyki i animowanych efektów trójwymiarowych. W części „Neodia Water” wykorzystywane są natomiast ekrany wodne, na których wyświetla się pokazy laserowe, co daje efekt hologramu zawieszonego w powietrzu. W scenografii „Neodia Jungle” wśród bujnej roślinności kryć się będą sylwetki zwierząt. Towarzyszą jej dodatkowe animacje świetlne i ścieżka dźwiękowa nawiązująca do lasów deszczowych.

- Odwiedzających wystawę Neodia czeka również wyjątkowy pokaz videomappingu 3D z wykorzystaniem miniatur zabytków architektury z Polski i świata. Miniatury zostały przygotowane przez specjalistyczny zespół techników i modelarzy w technologii wydruku 3D. Wystawa prezentuje najciekawsze animacje wykonane na przełomie ostatnich 10 lat przez prekursorów videomappingu w Polsce - grupę artystów Clockwork, która ma na koncie już blisko 100 tego typu pokazów i za które zdobyła wiele nagród - mówi Kacper Cecota, rzecznik prasowy Stadionu Wrocław.

ZOBACZCIE NA FILMIKU PONIŻEJ, JAK BEDZIE WYGLĄDAĆ MULTIMEDIALNA WYSTAWA NA STADIONIE WROCŁAW: 

Multimedialna wystawa na Stadionie Wrocław. Kiedy będzie można ją zobaczyć?

Wystawa czynna będzie w dniach od 21 do 30 maja, od 3 do 6 czerwca, od 11 do 13 czerwca i od 18 do 20 czerwca.

We wszystkie dni można ją oglądać między godz. 18:00 a 22:00. Ostatnie wejście zaplanowane jest na 21:15.

Więcej szczegółów i cennik znajdziecie na stronie stadionwroclaw.pl.

"Więcej niż jedno zwierzę". Największe wpadki w "Familiadzie" [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Jaka odpowiedź padła, gdy Karol Strasburger powiedział: "Więcej niż jedno zwierzę to..."?
Raport z anteny 10.05, godz.10