Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. Kierowcy we Wrocławiu muszą liczyć się z utrudnieniami na drodze

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie ilustracyjne Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. Kierowcy we Wrocławiu muszą liczyć się z utrudnieniami na drodze

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. Kierowcy we Wrocławiu muszą liczyć się z utrudnieniami na drodze

2021-09-23 14:30

24 września w piątek o godz. 10:00 we Wrocławiu przy pl. Wolności swój protest rozpocznie Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. Może zgromadzić się tam nawet 750 osób. Kierowcy muszą mieć to na uwadze, jeśli będą jutro w centrum miasta. O szczegółach przeczytajcie poniżej.

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny odbędzie się 24 września o godz. 10:00 i potrwa do godz. 13:30. Osoby, które potwierdziły swój udział w proteście przejdą z pl. Wolności przez ulice: Modrzejewską, Świdnicką, Swobodną, zrobi postój przy Wroclavii, później skieruje się w Borowską, Peronową, Kołłątaja i Piotra Skargi, a na koniec dotrze do Rynku. 

Kierowcy muszą się liczyć z tym, że właśnie podczas strajku mogą stać w korkach. 

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. O co walczy? 

Osoby, które będą brały udział w strajku uważają, że kryzys klimatyczny przejawia się zarówno zmianami klimatu, jakie obserwujemy od czasu rewolucji przemysłowej, jak i pogłębieniem niesprawiedliwości społecznych, które pogarszane są przez ekstremalne zjawiska pogodowe. Od samego początku problem ten ma ludzką twarz i to właśnie człowiek poniesie za niego największe konsekwencje. W walce o klimat istotna jest solidarność, co będą chcieli pokazać właśnie podczas zgromadzenia. 

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Raport z anteny 23.09, godz.10