Ciekawostki

Lista zakazanych rzeczy w samolocie. Czego nie wolno mieć w bagażu podręcznym?

2024-02-24 15:03

Zanim spakujemy walizkę i wyruszymy w upragnioną podróż samolotem warto dowiedzieć się, co można mieć w bagażu podręcznym, który zabierzemy na pokład. Trzeba pamiętać, że nie wszystko, co byśmy chcieli wnieść do samolotu, jest dozwolone. Sprawdź naszą listę, żeby uniknąć problemów na lotnisku.

Podróż samolotem. To trzeba wiedzieć przed wejściem na pokład

Każdy kto podróżuje samolotem doskonale wie, że zanim wejdzie się na pokład trzeba przejść drobiazgową kontrolę bezpieczeństwa bagażu podręcznego i ewentualną kontrolę osobistą. Dzieje się to wówczas, gdy uzyskamy już kartę pokładową i oddamy bagaż rejestrowany.

Podczas kontroli bezpieczeństwa pasażer ma obowiązek wyłożyć na taśmę wszystkie przedmioty. To m.in. przedmioty metalowej, jak np. zegarki, czy klucze. Musi również zdjąć pasek, kurtkę, wszelkiego rodzaju szaliki, czasami także zdjąć buty. Na taśmie musi się również znaleźć laptop i telefon komórkowy. Generalnie cały sprzęt elektroniczny, który chcemy przewieźć na pokładzie samolotu.

W bagażu podręcznym dozwolone są także leki - w płynie możliwe są do transportu w bagażu kabinowym pod warunkiem, że są niezbędne dla pasażera podczas podróży. Ponadto możemy przewozić w ograniczonych ilościach takie przedmioty: perfumy, płyn do soczewek, żele, pasty, kremy, czy odżywki – pod warunkiem, że pojemność wynosi maksymalnie 100 ml. Wszystkie tego typu pojemniki musimy umieścić w woreczku strunowym.

Wiemy już co możemy wnieść na pokład samolotu, a co z przedmiotami zakazanymi? Urząd Lotnictwa Cywilnego przypomina, jakich rzeczy nie możemy mieć w bagażu podręcznym. Sprawdź naszą galerię.

Lista zakazanych rzeczy w samolocie. Czego nie wolno mieć w bagażu podręcznym?

Listen on Spreaker.
Lądowanie pierwszego samolotu w Radomiu