Kolejowy paraliż na Dolnym Śląsku. Awaria sytemu i drzewo na torach, opóźnienia do nawet 150 minut

i

Autor: Wojciech Kulig

Na kolei

Kolejowy paraliż na Dolnym Śląsku. Awaria sytemu, drzewa na torach i duże opóźnienia

2024-01-24 13:35

W środę, 24 stycznia na stacji Wrocław Grabiszyn doszło do dużej awarii urządzeń sterowania ruchem kolejowym. To spowodowało spore opóźnienia pociągów w kierunku Wrocławia oraz Jeleniej Góry. Dodatkowo na tory w rejonie Szklarskiej Poręby i Imbramowic spadły drzewa, niektóre pociągi zostały odwołane.

Paraliż na kolei. Awaria systemu i opóźnienia pociągów we Wrocławiu

- Z powodu awarii urządzeń sterownia ruchem kolejowym na stacji na Wrocław Główny mogą wystąpić opóźnienia pociągów. Do odwołania uzgodniono wzajemne honorowanie biletów PKP Intercity S.A, Koleje Dolnośląskie oraz Polregio na terenie województwa dolnośląskiego. Prosimy o zwracanie uwagi na komunikaty głosowe – czytamy w komunikacie PKP Intercity.

Do awarii doszło w rejonie stacji Wrocław Grabiszyn. Koleje Dolnośląskie poinformowały, że opóźnienia dotyczą pociągów z Wrocławia w kierunkach Oleśnica, Trzebnica, Rawicz, Ścinawa, Legnica i Jelenia Góra.

Jak wynika z informacji na stronie portalpasazera.pl, pociągi jadące do i z Wrocławia mają po 60 lub 150 minut opóźnienia. Trwają już prace związane z naprawą awarii. Gdy zostaną one zakończone ruch będzie systematycznie przywracany.

Drzewo spadło na tory kolejowe w kierunku Szklarskiej Poręby

Utrudnienia czekają również pasażerów wybierających się w kierunku Szklarskiej Poręby. Na odcinku Piechowice -Szklarska Poręba Górna drzewo spadło na tory kolejowe. Z tego powodu odwołane zostały niektóre pociągi PKP Intercity.

- Z powodu uszkodzenia sieci trakcyjnej pociąg TLK nr 16190/1 "KARKONOSZE relacji Warszawa Wschodnia – Szklarska Poręba Górna został odwołany na odcinku Jelenia Góra – Szklarska Poręba Górna – informuje PKP Intercity, jednocześnie zaznaczając, że na odwołanym odcinku uruchomiona zostanie komunikacja zastępcza.

Podobnie jest w przypadku pociąg TLK nr 61100/1 "ORZESZKOWA” relacji Szklarska Poręba Górna - Warszawa Wschodnia został odwołany na odcinku Szklarska Poręba Górna - Jelenia Góra. Tu także funkcjonuje komunikacja zastępcza.

Jednak problemy na kolei mogą dotyczyć także innych rejonów Dolnego Śląska. Utrudnienia związane są ze złymi warunkami atmosferycznymi. Tak jest też na odcinku Imbramowice - Żarów (linia Wrocław- Wałbrzych), gdziena tory również spadło drzewo. Koleje Dolnośląskie informują, że oba tory są nieprzejezdne.

Aktualne komunikaty najlepiej sprawdzać na portalpasazera.pl

5 najbardziej nawiedzonych miejsc w Polsce w 2023 roku. Tu naprawdę straszy!