Kierowca BMW zawracał na nieoświetlonej drodze. To cud, że nie doszło do tragedii [Film]

i

Autor: Kadr z filmu Stop Cham/YouTube

Dolny Śląsk

Kierowca BMW zawracał na nieoświetlonej drodze. To cud, że nie doszło do tragedii [Film]

2024-02-16 17:55

Niewiele brakowało, a na drodze krajowej nr 5 w okolicy Strzegomia na Dolnym Śląsku doszłoby do tragedii. Kierowca BMW postanowił zawrócić na nieoświetlonej drodze i doprowadził do zderzenia się z dwoma innymi samochodami. Film ze zdarzenia zamieścił popularny kanał „Stop Cham”.

Kierowca BMW zawracał na nieoświetlonej drodze. Doszło do wypadku

Na nagraniu, które zamieszczono w czwartek na kanale „Stop Cham” widzimy wypadek trzech aut, który miał miejsce na drodze krajowej nr 5 w okolicy Strzegomia.

„Nie ma to jak zawracanie w nieoświetlonym miejscu i to na odcinku bez pasa awaryjnego, najlepsze jest to że 150 m dalej jest shell i tam ... kierowco można bezpiecznie zawracać... Dwie osoby skarżyły się na bóle głowy i klatki, stąd wezwałem pogotowie. Na szczęście nic poważnego nie wyszło” – pisze autor nagrania.

Na filmie, który nagrano późnym wieczorem częściowo widać, jak auto jadące z naprzeciwka nagle zawraca na nieoświetlonym odcinku drogi i uderza w pojazd poprzedzający autora nagrania. Kolejny kierowca próbował uniknąć zderzenia, zjechał do przydrożnego rowu i zderzył się ze sprawcą wypadku.

Jak potwierdza Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy, to manewr zawracania kierowcy BMW doprowadził do wypadku. Ostatecznie dwie osoby zostały przewiezione do szpitala, a sprawca został ukarany mandatem. Na szczęście nie doszło do poważnych obrażeń u poszkodowanych.

Gorąca dyskusja w komentarzach. Pytania o prędkość i odstęp od pojazdu

Po opublikowaniu w sieci filmu ze zdarzenia w komentarzach zrobiła się gorąca dyskusja. Część internautów poruszyła temat trzymania dystansu przed poprzedzającym pojazdem. Niektórzy twierdzą, że tego dystansu nie zachował nagrywający. - Tutaj akurat nie za wiele mógł zrobić, chciał łagodnie uciec do rowu, ale niestety auto przed nim mocno odbiło w prawo – odpowiada jeden z komentujących.

Jest jednak znacznie więcej krytycznych komentarzy. Bardzo dużo osób zwraca uwagę na zachowanie odpowiedniej prędkości i odstępu od poprzedzającego pojazdu:

„I właśnie dlatego wymóg bezpiecznego odstępu jest jaki jest, aby kierowca miał czas to ocenić. Jak jest za mało, to żadne umiejętności nie pomogą. Tu liczy się rozwaga i zdolność przewidywania, a nie refleks Szumachera.”

„Jakby każdy wiedział, że zaraz będzie wypadek, to każdy by zwolnił, ale tak nie jest. dlatego trzeba przewidywać nawet takie sytuacje a nie szukać winy w innych."Bo tego się nie dało przewidzieć". może i przewidzieć się nie dało, ale jechać wolniej z większym odstępem już tak”

„Niech pierwszy rzuci kamieniem ten kto zawsze trzyma bezpieczną odległość, uczmy się na cudzych błędach”

10 najwyższych budynków we Wrocławiu. Znasz je wszystkie?