Wrocław

Kiedy otwarcie nowego basenu we Wrocławiu? Sprawdź, jakie są ceny biletów

2024-05-15 13:19

Budowa nowego basenu na Zakrzowie we Wrocławiu została zakończona, jednak obiekt wciąż nie został oficjalnie otwarty. Potrzebne są jeszcze odbiory techniczne. Według informacji Urzędu Miasta basen zostanie otworzony w czerwcu, a nie w maju jak przewidywano. Znane są już ceny biletów.

Nowy basen przy ul. Wilanowskiej 31 na Zakrzowie jest trzecim obiektem sportowo-rekreacyjnym pod szyldem Aquaparku Wrocław. Jego budowa zakończona została w kwietniu tego roku i wówczas informowano, że otwarcie nastąpi najprawdopodobniej w maju lub czerwcu. Dziś już wiadomo, że mieszkańcy będą mogli skorzystać z basenu w czerwcu.

Basen na Zakrzowie gotowy. Kiedy otwarcie kompleksu?

Jak informuje Urząd Miejski we Wrocławiu, bardzo możliwe, że otwarcie nastąpi 1 czerwca na Dzień Dziecka. Jednak termin uzależniony jest od decyzji inspektoratu budowlanego, który musi jeszcze wydać pozwolenie na użytkowanie.

- Do końca tego tygodnia w Aquapark Zakrzów spodziewamy się wizytacji straży pożarnej oraz sanepidu. Jeśli otrzymamy pozytywne dokumenty z powyższych instytucji w przyszłym tygodniu składamy pełną dokumentację do PINB – przekazała Adrianna Pawlicka z Aquaparku Wrocław.

Baseny, sauny i fitness

Nowy aquapark we Wrocławiu jest dwupoziomowy. Na parterze są 4 baseny:

  • sportowy o wymiarach 25 x 14,5 metra i głębokości od 1,3 do 1,8 m;
  • do nauki pływania;
  • z hydromasażem dla 12 osób;
  • zewnętrzny (sezonowy) z brodzikiem dla dzieci.

Na pierwszym piętrze wybudowano 3 sauny: 2 fińskie (suche) i 1 parowa, strefa do wypoczynku oraz 2 sale fitness. Poza tym dostępne będą szatnie, łazienki, a także punkt gastronomiczny, a przed budynkiem jest parking.

Dodatkowo w budynku zamontowane zostały urządzenia generujące ciepło i prąd ze źródeł naturalnych. Na dachu są panele fotowoltaiczne, wewnątrz pompa ciepła i generatory gazowe.

Aquapark Zakrzów. Jakie są ceny biletów?

Urzędnicy potwierdzają, że ceny biletów na basen na Zakrzowie będą takie same jak w aquaparku na Brochowie. Miesięczny karnet kosztować będzie 199 złotych, na 3 miesiące 475 złotych, bilet normalny na 2 godziny 50 złotych, a bilet normalny na 1 godzinę 33 złote. Karnet na cały rok kosztuje 1800 złotych.

Tanie loty z Wrocławia do Sztokholmu. Zobacz miasto pełne muzeów