Podróże

Egzotyczna Djerba z Wrocławia. Wyspa pięknych plaż i filmowych krajobrazów

2024-05-21 14:33

W maju startują loty z Wrocławia na egzotyczną wyspę Djerba w Tunezji. Biura podróży proponują urlop z pełnym wyżywieniem. W najtańszej opcji za tygodniowe wakacje all inclusive na Djerbie zapłacimy około 1800 złotych za osobę. Co zobaczyć na wyspie położonej u wybrzeża Afryki?

All inclusive na Djerbie. Loty z Wrocławia do Tunezji startują w maju

Djerba, czyli tunezyjska wyspa na Morzu Śródziemnym, która na stałe połączona jest z kontynentem groblą, po której biegnie droga. W 2023 roku wyspa oficjalnie wpisana została na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Djerba to miejsce, które bardzo licznie odwiedzają turyści, także z Polski. Są tu hotele o różnym standardzie, baseny, piaszczyste plaże - każdy znajdzie coś dla siebie. Wiele zabytków pochodzi z okresu imperium osmańskiego.

Urlop na Djerbie można zaplanować w biurach podróży, które organizują wycieczki na tunezyjską wyspę. W maju startują pierwsze loty z Wrocławia. W systemie rezerwacyjnym travelplanet.pl znaleźliśmy wyloty już od 9 maja. Za wakacje all inclusive z przelotem w obie strony podróżny zapłaci najmniej 1880 zł za osobę. W cenie pokój w hotelu tuż przy plaży. W opcji all inlusive m.in. śniadanie, późne śniadanie kontynentalne, obiad i kolacja w formie bufetu popołudniowe przekąski. W programie sportowym m.in. animacje dla dzieci i dorosłych, mini-klub, siatkówka plażowa, piłka nożna, tenis stołowy, czy korty tenisowe.

Przykładowe terminy (wylot z Wrocławia na Djerbę):

  • Wylot z Wrocławia 9 maja (czwartek). Powrót z Djerby 16 maja (czwartek). Wakacje All Inclusive, hotel 3-gwiazdkowy, 1881 zł za osobę.
  • Wylot z Wrocławia 30 maja (czwartek). Powrót z Djerby 6 czerwca (czwartek). Wakacje All Inclusive, hotel 4-gwiazdkowy, 1951 zł za osobę.

Atrakcje wyspy Djerba w Tunezji. Basen z krokodylami, Midun i laguna

Zatrzymując się w jednym z hoteli w strefie turystycznej, na wąskim, ponad 20-to kilometrowym pasie w północno wschodniej części wyspy, będziemy mieli doskonałą bazę wypadową na wycieczki po wyspie. W pobliżu hoteli znajduje się park kulturowy Djerba Explore. To nie tylko małe ZOO, ale przede wszystkim całkiem spory park, w którym poznamy jakie były tradycje panujące na Djerbie. W parku zobaczymy tradycyjny menzel, czyli gospodarstwo rolne, w którym zaprezentowano budynek gospodarczy oraz mniejsze domki. Wyrabiano w nich oliwę, tkaniny, ceramikę i wypiekano chleb. W kompleksie znajdziemy też baseny z krokodylami - to największy inkubator tych gadów w Północnej Afryce. Gady można obserwować z pobliskiej kawiarni.

W pobliżu Djerba Explore jest laguna. Warto ją odwiedzić, jej linia brzegowa rozciąga się na 4 km. Okolicę lepiej odwiedzić podczas spaceru, bo po drodze z pewnością znajdziemy wiele ciekawych miejsc. Oprócz laguny, lasy palmowe i małą pustynię.

Djerba jest niewielką wyspą, można ją zwiedzić np. taksówką na własną rękę – przejazdy są tanie. Jest tu kilka większych miast, meczety, synagogi, twierdza i ruiny starożytnego miasta. Jednym z obowiązkowych punktów jest Midun – tu poczujemy ducha arabskiej Afryki. Zwiedzimy tu urocze stare miasto z wąskimi uliczkami, dwa meczety i wiele klimatycznych kamieniczek. W mieście jest też sporo sklepów, restauracji, a nawet centrum handlowe z dużym supermarketem.

Egzotyczna Djerba z Wrocławia. Wyspa pięknych plaż, wyjątkowych smaków i filmowych krajobrazów