Dzień Chłopaka a dzień Mężczyzny. Czym się różnią? Kiedy wypadają?

i

Autor: Pixabay Dzień Chłopaka a Dzień Mężczyzny: DATA. Czym się różnią? Kiedy wypadają?

Dzień Chłopaka a Dzień Mężczyzny. Czym się różnią? Kiedy wypadają?

2022-09-30 9:45

Dzień Chłopaka a Dzień Mężczyzny - dwa różne święta obchodzone w innych terminach. Wbrew pozorom są do siebie bardzo podobne, jednak nie powinniśmy ich ze sobą łączyć. Zarówno w Dzień Chłopaka, jak i w dzień Mężczyzny warto jednak wręczyć upominek swoim bliskim płci męskiej.

Dzień Chłopaka a Dzień Mężczyzny - choć niektórzy o tym nie wiedzą, są to dwa osobne święta obchodzone w różnych datach. Zazwyczaj Dzień Mężczyzn celebrujemy z dorosłymi panami, a Dzień Chłopaka obchodzą nastolatkowie. Jednak coraz częściej zdarza się, że i starsi panowie świętują swój dzień we wrześniu. Można więc śmiało wręczyć im prezent dwa razy w roku. 

Dzień Chłopaka 2022 - jak się go obchodzi? Kiedy wypada?

Dzień Chłopaka wydaje się być popularniejszym świętem niż Dzień Mężczyzn. W Polsce obchodzi się go zawsze 30 września. W tym roku wypadnie w czwartek. W Dzień Chłopaka to właśnie panie obdarowują swojego ukochanego i nie tylko mniejszym lub większym upominkiem.

Dzień Mężczyzny 2021 - jak się go obchodzi? Kiedy wypada?

Dzień Mężczyzn w Polsce 2022 jest nadal często mylony z Dniem Chłopaka, co może wydawać się zgubne. Obchodzony jest w zupełnie innym terminie, mianowicie dwa dni po Dniu Kobiet - 10 marca. Termin ten nie został jednak wybrany przypadkowo. W tym dniu w polskim kościele katolickim obchodzone jest nieoficjalne wspomnienie 40 Świętych Męczenników z Sebasty.

Tradycja obchodzenia Dnia Mężczyzny została zapoczątkowana 19 listopada 1999 roku w Trynidadzie i Tobagu przy wsparciu m.in. ONZ.

Choć daty Dnia Mężczyzn i Dnia Chłopaka to dwa zupełnie inne dni, wiele osób nadal myli te święta. Wpływ na to ma fakt, iż pierwsze z nich nie jest jeszcze tak rozpowszechnione, jak to drugie. 

Piorun zabił 17-letniego Maćka z Łodzi. „Czy tak naprawdę był potrzebny już teraz tam na górze?”