Dwie nieletnie osoby potrącone przez Audi. Policja opublikowała nagranie ku przestrodze

i

Autor: KPP w Strzelinie

Dolny Śląsk

Dwie osoby potrącone przez Audi. Policja opublikowała szokujące nagranie! [FILM]

2024-02-12 12:52

W Strzelinie, niedaleko centrum handlowego przy ul. Dzierżoniowskiej, kierujący samochodem marki Audi potrącił 17-letnią kobietę, po czym uderzył w zaparkowaną obok Toyotę. Przez impet uderzenia, pojazd przycisnął do ściany również przechodzącą obok 5-latkę.

Do groźnej sytuacji doszło w piątek, 9 lutego, w Strzelinie. Na parkingu obok centrum handlowego przy ul. Dzierżoniowskiej kierujący samochodem marki Audi mężczyzna potrącił 17- i 5-letnią dziewczynę.

"Wykonujący czynności na miejscu zdarzenia drogowego, strzelińscy policjanci ustalili, że kierujący samochodem marki Audi mężczyzna, wjeżdżając na teren centrum handlowego przy ulicy Dzierżoniowskiej, nie dostosował prędkości do panujących warunków i stracił panowanie nad kierowanym pojazdem" - informuje Piotr Sołtysiak z KPP w Strzelinie. 

Kierowca najpierw uderzył w 17-letnią kobietę, a następnie w zaparkowaną toyotę. W wyniku uderzenia samochód przesunął się i przycisnął do ściany pawilonu 5-letnią dziewczynkę. Poszkodowane osoby zostały przetransportowane do szpitala i udzielono im niezbędnej pomocy medycznej. Na szczęście nikomu nie stało się nic poważnego.

Wypadek został zarejestrowany przez kamery monitoringu, co postanowili opublikować ku przestrodze policjanci. "Na drodze należy mieć cały czas przysłowiowe oczy dookoła głowy. Poruszając się po drogach musimy myśleć nie tylko o sobie, ale także o innych. Nigdy nie możemy mieć pewności, jak zachowa się inny kierowca, rowerzysta czy pieszy" - przypominają funkcjonariusze.

Zobacz nagranie z wypadku: 

Rozpędzone audi wjechało w 17-latkę i 5-letnią dziewczynkę. Groza pod centrum handlowym