Donald Tusk

i

Autor: Fot. AP PHOTO/CZAREK SOKOLOWSKI

Strajk rolników

Donald Tusk spotkał się z rolnikami. Część protestujących wyszła ze spotkania z premierem

2024-02-29 17:57

W czwartek, 29 lutego, o godzinie 14:00 Donald Tusk spotkał się ze strajkującymi rolnikami w Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog". Część protestujących nie była zadowolona z przebiegu spotkania i opuściła je przedwcześnie.

Donald Tusk spotkał się z protestującymi rolnikami. Część z nich wyszła ze spotkania

Do spotkania pomiędzy premierem Donaldem Tuskiem a rolnikami doszło w czwartek, 29 lutego. Rozmowy rozpoczęły się o godzinie 14:00 w Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog". Strajkujący próbowali przekonać do swoich racji - postulowali m.in. o zastopowanie niekontrolowanego napływu produktów rolnych z Ukrainy. Niestety, dialog dla części protestujących okazał się na tyle niesatysfakcjonujący, że wyszli oni w trakcie spotkania.

"Pan minister Kołodziejczak powiedział, że jak mi się nie podoba, to mogę opuścić spotkanie" - miał przekazać reportowi Radia ZET Tomasz Obszański, przewodniczący stowarzyszenia NSZZ Rolników Indywidualnych "Solidarność".

To jednak nie koniec dziwnych sytuacji w trakcie spotkania. Gabriel Janowski - dawny minister rolnictwa w rządzie Jana Olszewskiego, informował że "usunięto go z sali plenarnej"

Na spotkanie wejść chciało więcej protestujących, jednak część z nich nie została wpuszczona - nie mieli byli oni zaproszeni. 

Zobacz hasła protestujących rolników:

Szczyt rolniczy w Warszawie. Tusk rozmawiał z rolnikami