KULT

i

Autor: POKiS

Gwiazdy

Znany polski muzyk zatrzymany przez policję. "Na podstawie podrobionych dokumentów wyłudzał akty zgonu"

2024-02-29 15:41

Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali trzy osoby podejrzane o fingowanie śmierci po wypadkach samochodowych na terenie USA. Jednym z zatrzymanych ma być gitarzysta Piotr M. Muzyk wydał oświadczenie w tej sprawie i podkreślił, że jego koledzy z zespołu Kult nie wiedzieli o tej sprawie.

Piotr Morawiec wydał oświadczenie w sprawie zarzutów

Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali trzy osoby w związku z podejrzeniem o fingowanie śmierci w wypadkach samochodowych na terenie USA. Usłyszeli oni już zarzuty. Wśród zatrzymanych są Alex K., Marta H.-Z. oraz gitarzysta znanego polskiego zespołu rockowego - Piotr M. Do informacji tej w mediach społecznościowych grupy Kult odniósł się muzyk Piotr Morawiec.

"W związku z informacjami i doniesieniami prasowymi na mój temat, które okazały się dziś w mediach, pragnę oświadczyć, że całkowitą i pełną odpowiedzialność za informacje w nich zawarte ponoszę ja sam. Zaznaczam jednocześnie, że moi koledzy z grupy Kult nie mieli na ten temat żadnej wiedzy do dzisiaj. Jest mi bardzo przykro, że przez moje zaniechanie i brak reakcji ucierpiało dobre imię zespołu" - napisał.

Seria wyłudzeń miała trwać od przynajmniej 2021 roku, kiedy w rzekomym wypadku drogowym na terenie USA "zginęła" pierwsza z osób. "Podejrzani, na podstawie podrobionych dokumentów, wyłudzili akt zgonu, który z kolei przedstawili w dwóch firmach ubezpieczeniowych, a te na jego podstawie wypłaciły łącznie ponad milion złotych odszkodowania z tytułu zawartych polis na życie" - wyjaśnił podinsp. Robert Szumiata ze śródmiejskiej komendy policji. 

"Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów. Po doprowadzeniu do prokuratury zatrzymani Alex K., Marta H.-Z. oraz Piotr M. usłyszeli zarzuty popełniania, wspólnie i w porozumieniu, oszustwa w mieniu znacznej wartości, usiłowania oszustwa, podrabiania dokumentów i posługiwania się nimi jako autentycznymi" - poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Szymon Banna.

Na Piotra M. zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze - dozór policji połączony z obowiązkiem stawiennictwa w wyznaczonej jednostce oraz zakaz opuszczania kraju.

"Nie było to moją intencją, podobnie jak angażowanie kolegów w to całe zamieszanie. Ufam, że wymiar sprawiedliwości stanie w tej sprawie na wysokości zadania i prawda zostanie wyjaśniona. Piotr Morawiec" - podkreślił muzyk.

Śledztwo w sprawie nie jest jeszcze zakończone, a "skala tego przestępstwa może być znacznie większa". Trójce podejrzanych za przestępstwa grozi do nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Okultyzm| ESKA Rock Człowiek z Metalu Short

Quiz. Polskie przeboje rockowe z lat 90. Pamiętasz te kultowe piosenki?

Pytanie 1 z 10
Głosu, której z tych wokalistek nie usłyszymy na płycie „Getto” (1996) hardrockowej grupy Sweet Noise?