Czarne chmury dymu nad Wrocławiem. Paliły się śmieci i stare opony. Dym unosił się kilkadziesiąt metrów nad ziemią

i

Autor: Gazeta Wrocławska, fot. Michał M.

Wrocław

Czarne chmury dymu nad Wrocławiem. Przy Parku Słowiańskim paliło się składowisko śmieci

2024-04-02 15:04

Drugi dzień świąt nie rozpoczął się zbyt przyjemnie zarówno dla mieszkańców wrocławskiego Ołbina, Nadodrza i Kleczkowa, jak i straży pożarnej. Przed 8:00 doszło do pożaru składowiska śmieci oraz starych opon przy Parku Słowiańskim. Słup czarnego dymu unosił się kilkadziesiąt metrów nad budynkami, a nieprzyjemny zapach było czuć w całej okolicy.

Czarne chmury dymu nad Wrocławiem. Przy Parku Słowiańskim paliło się składowisko śmieci i stare opony

W drugi dzień świąt wielkanocnych mieszkańcy trzech osiedli we Wrocławiu zobaczyli słup czarnego dymu. Jak informuje "Gazeta Wrocławska", w okolicach Parku Słowiańskiego unosiły się kłęby czarnego dymu, a mieszkańcy Ołbina, Nadodrza i Kleczkowa mogli poczuć nieprzyjemny zapach spalenizny. Dym unosił się nawet kilkadziesiąt metrów nad dachami budynków. 

Do zdarzenia doszło przed 8:00 w okolicach Parku Słowiańskiego. Jak informuje dyżurny wrocławskiej straży pożarnej, w rozmowie z "Gazetą Wrocławską", wezwanie dotyczyło płonących śmieci i opon. To prawdopodobnie ten drugi element spowodował czarny dym oraz smród. Na ul. Namysłowską zostały zadysponowane trzy zastępy straży pożarnej. Akcja gaśnicza trwała około godzinę. Nie odnotowano też osób poszkodowanych. 

Pożar samochodu w Rzeszowie
Listen on Spreaker.