Ćwierćfinał Pucharu Polski: KKS Kalisz - Śląsk Wrocław. Relacja LIVE z meczu

Autor: canva

Ćwierćfinał Pucharu Polski: KKS Kalisz - Śląsk Wrocław. Transmisja, relacja LIVE, gdzie obejrzeć mecz?

2023-03-01 17:23

Śląsk Wrocław w ramach ćwierćfinałowego meczu Pucharu Polski uda się do Kalisza, gdzie zmierzy się z KKS-em. Podopieczni Ivana Djurdjevicia nie będą mieli łatwego zadania, choć trzeba powiedzieć, że w starciu z drugoligowym rywalem to właśnie oni są niekwestionowanym faworytem. Zapraszamy na relację live z tego spotkania!

Starcie pomiędzy KKS-em Kalisz a Śląskiem Wrocław rozpocznie się 1 marca o godzinie 17:30. Dla WKS-u mecz z drugoligowcem jest świetną okazją na dosyć sensacyjne zameldowanie się w półfinale Pucharu Polski. Choć faworyt tego starcia jest znany, to emocji z pewnością nie zabraknie!

Ćwierćfinał Pucharu Polski: KKS Kalisz - Śląsk Wrocław. Relacja live

KKS Kalisz 3:0 (3:0) Śląsk Wrocław

20' Lipkowski, 21' Borecki, 44' Gawlik

KKS 1925 Kalisz: Krakowiak - Gawlik, Lipkowski, Kendzia - Zawistowski, Łuszkiewicz, Wysokiński (Gęsior 70'), Koczy - Gordillo, Borecki - Giel (Putno 75')

Śląsk Wrocław: Szromnik - Verdasca, Poprawa (68' Borys), Gretarsson - Konczkowski, Olsen (Bukowski 53'), Nahuel Leiva (Rzuchowski 53'), Garcia (Jastrzembski 46') - Yeboah, Samiec-Talar (Łyszczarz 53') - Exposito

1/4 Pucharu Polski: KKS Kalisz - Śląsk Wrocław

Witamy na naszej relacji z ćwierćfinałowego meczu Pucharu Polski pomiędzy KKS-em Kalisz a Śląskiem Wrocław! Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:30, a my postaramy się zrelacjonować państwu najważniejsze wydarzenia, jakie będą miały miejsce podczas batalii o półfinał!

Do tego spotkania w roli faworyta zdecydowanie podchodzi Śląsk Wrocław, który w swoim ostatnim ligowym meczu pokonał 2:1 mistrza Polski, Lech Poznań. Warto wspomnieć, że wrocławianie zmierzyli się z Kolejorzem również w 1/16 finału Pucharu Polski i wtedy również tryumfowali, pokonując Lecha 3:1.

KKS Kalisz z kolei jest drugoligowcem, który ma jednak aspiracje na awans do I ligi. Warto wspomnieć, że kaliszanie dopiero wracają po długiej przerwie zimowej, a ich ostatnie starcie z Olimpią Elbląg było pierwszym po bardzo długiej rozłące z ligowymi zmaganiami. Odbiło się to zresztą na jakości meczu - zakończył się on wynikiem 0:0.

Co ciekawe, KKS Kalisz w lidze rywalizuje z... drugą drużyną WKS-u! W bieżącym sezonie Kaliszanie gładko pokonali Śląsk II Wrocław, strzelając trzy gole i nie tracąc przy tym ani jednego.

Do meczu pozostało już tylko 15 minut!

Za 5 minut usłyszymy pierwszy gwizdek. Arbitrem dzisiejszego spotkania będzie sędzia Marcin Kochanek.

1'

Od środka grę rozpoczęli piłkarze Śląska. Liczymy na niezapomniane emocje!

2'

Na delikatnie zagubionych w pierwszych minutach wyglądają goście. Sporo łatwych strat Śląska.

3'

Pierwsza próba Śląska. Po indywidualnej akcji z dystansu uderzał Erik Exposito, jednak jego strzał został skutecznie zablokowany.

4'

Była pierwsza próba Śląska, była też pierwsza próba KKS-u! Niezłe dośrodkowanie dobrze wychwycił jednak Michał Szromnik.

6'

John Yeboah po świetnej akcji skrzydłem wywalczył rzut rożny, po którym zakotłowało się w polu karnym KKS-u. Doskonale interweniował jednak Krakowiak.

7'

Kolejny strzał Exposito, tym razem niecelny. Trzeba przyznać, że początek meczu przebiega w zaskakująco dobrym tempie!

8'

Fatalna strata defensorów WKS-u! Kaliszanie mieli doskonałą okazję na objęcie prowadzenia, jednak niecelnie podawał Giel.

12'

Znów nerwowo zawodnicy Śląska. Tym razem przed stratą piłki uratował ich faul na Verdasce.

14'

Śląsk postanowił sprawdzić przygotowanie taktyczne KKS-u i podszedł agresywnie naciskając na wyprowadzających piłkę przeciwników. Gospodarze poradzili sobie jednak bezbłędnie, ale świetną akcję zakończyli przechwyconym przez Szromnika dośrodkowaniem.

18'

Uspokoiło nam się spotkanie. Bardzo dobrze do tej pory wygląda KKS Kalisz, niestety nie możemy powiedzieć tego samego o Śląsku.

20'

GOOOOOL! KKS KALISZ OBEJMUJE PROWADZENIE!

20'

Doskonała akcja kombinacyjna lewą stroną sprawiła, że oko w oko ze Szromnikiem wyszedł Lipkowski, który popisał się spokojnym wykończeniem.

21'

CO TU SIĘ DZIEJE?! 2:0 DLA GOSPODARZY! PARODIA W DEFENSYWIE ŚLĄSKA!

21'

O ile pierwszy gol padł po świetnej akcji zespołowej, o tyle druga bramka to tragiczne zachowanie defensorów WKS-u. Do pustej bramki Śląska trafił Borecki!

25'

Trudne zadanie czeka teraz trenera Ivana Djurdjevicia. Na przestrzeni pierwszych 25 minut nie dało się dostrzec żadnych argumentów na korzyść Śląska. KKS za to sprawia wrażenie, jakby dopiero się rozkręcał.

28'

Po dwóch celnych ciosach KKS-u mecz znacznie się uspokoił. Śląsk nie ma pomysłu na konstruowanie akcji.

29'

Błąd w defensywie KKS-u! Do świetnej pozycji doszedł Victor Garcia! Hiszpan znalazł się całkowicie osamotniony na ósmym metrze, jednak strzelił na wysokości 10. piętra.

31'

Całkowicie zagubiony jest Śląsk. Jedynym pomysłem na wyprowadzenie ataku są dalekie podania. Te jednak dość często wychodzą niecelnie...

33'

Dobrze przyspieszył jedyny groźny zawodnik Śląska w tym meczu, John Yeboah. Niemiec dograł do lewej strony, jednak dośrodkowanie Samca-Talara dramatyczne.

34'

Kolejna groźna akcja KKS-u! Rzut rożny dla gospodarzy, na trybunach słychać "jeszcze jeden"!

37'

Tak jak ryby potrzebują wody, tak Śląsk potrzebuje przerwy. Wrocławianie mają ogromne problemy, które może uratować chyba tylko suszarka w szatni i zmiany przed drugą połową.

40'

Bardzo głupia strata w defensywie KKS-u, co świetnie wykorzystał Patrick Olsen. Duńczyk wszedł w drybling i został sfaulowany tuż przed polem karnym. Żółta kartka dla Gawlika.

41'

Do rzutu wolnego podszedł Erik Exposito, jednak jego strzał wylądował na poprzeczce. Przepotężne uderzenie Hiszpana, bez szans byłby bramkarz, gdyby napastnik WKS-u uderzył minimalnie niżej.

42'

Niezły moment Śląska. Wrocławianie obudzili się pod koniec pierwszej połowy.

44'

Kolejna doskonała akcja KKS-u! W ostatniej chwili piłkę na rzut rożny wybił Gretarsson.

44'

GOOOOL DLA KKS-U! MAMY 3:0! OBROŃCY ŚLĄSKA ZNÓW ZAGRALI JAK AMATORZY!

45'

Trudno skomentować tę sytuację. Zawodnicy Śląska przy rzucie rożnym KKS-u zachowali się całkowici amatorzy, odpuszczając absolutnie każde starcie z rywalami. Na 3:0 trafił Gawlik, a chwilę później zawodnicy zeszli do szatni na przerwę.

46'

Druga połowa rozpoczęta. Za Victora Garcię na boisku pojawił się Dennis Jastrzembski.

48'

Śląsk odrabianie strat zaczął od... straty piłki! Dobra, dynamiczna akcja KKS-u nie przyniosła jednak czwartego gola.

50'

To powinno być 4:0! Po stałym fragmencie gry piłka przechodzi kilka centymetrów od bramki Szromnika.

52'

Bardzo groźnie Śląsk! Można powiedzieć, że w końcu! Samiec-Talar podał do lewej strony, gdzie akcję zamykał Jastrzembski. Skrzydłowy uderzał jednak nie trafił w bramkę KKS-u.

53'

Szykuje się potrójna zmiana w Śląsku Wrocław.

54'

Na boisko wejdą: Adrian Bukowski, Michał Rzuchowski i Adrian Łyszczarz. Murawę opuszczają: Nahuel Leiva, Patrick Olsen oraz Piotr Samiec-Talar.

55'

Żółta kartka za faul dla Poprawy.

58'

FENOMENALNE podanie Rzuchowskiego. Do sytuacji oko w oko z bramkarzem doszedł Yeboah, jednak dogonił go defensor KKS-u i przeszkodził w oddaniu groźnego strzału. Piłka w rękach bramkarza.

60'

Ożywiła się nieco gra Śląska. Mniej więcej o 60 minut za późno.

63'

Świetny rajd Yeboaha, ale jego podania na bramkę nie potrafił zamienić Łyszczarz. Rzut rożny dla Śląska.

65'

Żółta kartka dla Johna Yeboaha. Frustrację Niemca czuć nawet za ekranem telewizora.

67'

CZERWONA KARTKA DLA GAWLIKA! Bardzo dobra akcja Yeboaha i faul obrońcy KKS-u. W jego konsekwencji druga żółta, a później czerwona kartka.

68'

Ostatnia zmiana w Śląsku. Na ratunek WKS-u trener Djurdjević posłał... 16-letniego Karola Borysa. Murawę opuścił Konrad Poprawa.

70'

Były zmiany w Śląsku, są i w KKS-ie. Z boiska schodzi Wysokiński, na murawie Gęsior.

75'

KKS Kalisz gra w dziesięciu, ale broni się skutecznie. Śląsk nie potrafi przedrzeć się pod bramkę gospodarzy.

77'

Klepie podania przed polem karnym Śląsk, jednak nie przekłada się to na sytuacje bramkowe.

80'

Głową o mur biją zawodnicy Śląska. Brak pomysłu na grę przekłada się na okrągłe zero sytuacji bramkowych. KKS w dziesięciu broni się znacznie lepiej niż WKS w jedenastu.

84'

Groźnie Śląsk, ale strzał Łyszczarza ląduje w rękach Krakowiaka.

89'

Powoli dobiega końca spotkanie Śląska z KKS-em. Gospodarze grają swoje, goście nie grają nic. Sensacja zaraz stanie się faktem.

90+1'

Sędzia główny zdecydował się doliczyć trzy minuty do spotkania.

90+3'

Koniec spotkania! KKS Kalisz całkowicie detronizuje Śląsk Wrocław, będąc przez pełne 90 minut drużyną znacznie lepszą. Miała być różnica klas? Była różnica klas! Drugoligowiec w pełni zasłużenie może świętować.

KKS Kalisz - Śląsk Wrocław transmisja. Gdzie oglądać?

Niestety, spotkania ćwierćfinałowego nie będzie można obejrzeć w telewizji publicznej. Transmisja starcia między KKS-em Kalisz a Śląskiem dostępna obejrzeć będzie tylko na programie Polsat Sport oraz w Polsat Box Go.