Co się stanie z pieskami królowej Elżbiety II? Podjęto decyzję!

i

Autor: Miramax/Courtesy Everett Collection Co się stanie z pieskami królowej Elżbiety II? Podjęto decyzję!

Co się stanie z pieskami królowej Elżbiety II? Podjęto decyzję!

2022-09-12 11:00

Królowa Elżbieta II odeszła 8 września 2022 r. w wieku 96 lat po ponad 70-ciu latach panowania. To koniec pewnej epoki. Zarówno Brytyjczycy, jak i inne narody będą wspominać tę monarchinię, pamiętając, że uwielbiała elegancję i dobre poczucie humoru. Słynęła też z ogromnej miłości do zwierząt, a na jej dworze prym wiodły psy rasy welsh corgi pembroke. Rzecznik księcia Yorku poinformował, co teraz stanie się z częścią pupili, które towarzyszyły królowej aż do śmierci.

Królowa Wielkiej Brytanii, Elżbieta II była najdłużej panującym monarchą w dziejach Wielkiej Brytanii, a także drugim najdłużej panującym monarchą na świecie. Teraz, po jej śmierci, w kraju zajdzie wiele istotnych zmian. Mowa jest tutaj m.in. o: innych banknotach, przerobieniu hymnu (z God Save the Queen na God Save the King), nowych mundurach policyjnych i wojskowych. Właściciela zmienią także jej ukochane psy. Królowa nie rozstawała się z nimi na krok - często zabierała swoich towarzyszy na królewskie imprezy i dalekie wyjazdy.

Królowa Elżbieta II i corgi. Kto będzie sprawował opiekę nad jej pieskami?

Królowa Elżbieta II zostawiła cztery psy rasy corgi. Królewska biograf Ingrid Seward, autorka książki "Century of Royal Children" ("Stulecie królewskich dzieci"), spekulowała, że po śmierci królowej psy mogą trafić do któregoś z członków rodziny. - To prawdopodobnie może być książę Andrzej, ponieważ to on dał je królowej - powiedziała "Newsweekowi".

W niedzielę po południu rzecznik księcia Yorku potwierdził, że corgi Muick i Sandy rzeczywiście trafią pod opiekę Andrzeja i jego byłej żony, księżnej Sary. Mimo rozwodu mieszkają oni razem w królewskiej rezydencji Royal Lodge w Windsorze. "The Telegraph" podało w tym tygodniu, że Sarę i królową połączyły wspólne spacery z psami i jazda konna. 

Nadal nie wiadomo jednak, co stanie się z pozostałymi dwoma czworonogami. Spekuluje się, że mogą one zostać oddane na przykład członkom personelu rodziny królewskiej, którzy opiekowali się zwierzętami od wielu lat.

Pierwszego psa rasy corgi, suczkę o imieniu Susan, królowa otrzymała w prezencie na 18 urodziny. Towarzyszyła jej przez kolejnych 15 lat.

Od momentu panowania królowej Elżbiety II przez pałac Buckhingam przewinęło się ponad 30 czworonogów. Większość z nich odeszła w ostatnich latach. W 2021 roku, kiedy książe Filip trafił do szpitala, królowa dostała w prezencie dwa szczenięta corgi o imionach Fergus i Muick. Wkrótce po śmierci księcia Filipa, Fergus także niespodziewanie odszedł.