Psy Królowej Elżbiety II. Podczas jej ponowania w pałacu mieszkały corgi, spaniele i wiele innych

i

Autor: Miramax/Courtesy Everett Collection

Psy Królowej Elżbiety II. Podczas jej panowania w pałacu mieszkały corgi, spaniele i wiele innych

2022-09-09 11:06

Królowa Elżbieta II odeszła 8 września 2022 r. w wieku 96 lat po ponad 70-ciu latach panowania. To koniec pewnej epoki. Zarówno Brytyjczycy, jak i inne narody będą wspominać tę monarchinię, pamiętając, że uwielbiała elegancję i dobre poczucie humoru. Słynęła też z ogromnej miłości do zwierząt, a na jej dworze prym wiodły psy rasy welsh corgi pembroke. Ale nie tylko.

Królowa Wielkiej Brytanii, Elżbieta II była najdłużej panującym monarchą w dziejach Wielkiej Brytanii, a także drugim najdłużej panującym monarchą na świecie. Od dziecka kochała także psy. Najbardziej te rasy corgi i przez całe swoje życie miała ich kilkadziesiąt. Nie rozstawała się z nimi na krok - często zabierała swoich towarzyszy na królewskie imprezy i dalekie wyjazdy.

Królowa Elżbieta II i corgi

Od momentu panowania królowej Elżbiety II przez pałac Buckhingam przewinęło się ponad 30 czworonogów. Większość z nich odeszła w ostatnich latach. W 2021 roku, kiedy książe Filip trafił do szpitala, królowa dostała w prezencie dwa szczenięta corgi o imionach Fergus i Muick. Wkrótce po śmierci księcia Filipa, Fergus także niespodziewanie odszedł.

Jakie są psy rasy Corgi? Niewątpliwie to czworonogi nadzwyczaj przyjazne. Wesołe, merdające ogonem i mądre. Od dawna podbijają serca ludzi. Królowa Elżbieta II zakochała się w nich w 1933 roku. W pałacu Buckingham pojawiały się też inne rasy psów m.in.: spaniele czy labradory.

Pierwszego psa rasy corgi, suczkę o imieniu Susan, królowa otrzymała w prezencie na 18 urodziny. Towarzyszyła jej przez kolejnych 15 lat.

Imiona pupili królowej były zazwyczaj krótkie i słodkie. Oto niektóre z nich: Whisky, Cider, Sugar, Candy (Dorgi), Monty, Heather.

Welsh corgi pembroke - cechy charakterystyczne

Psy corgi są średniej wielkości. Są przyjaźnie nastawieni do ludzi, pogodne i czujne. Należy zapewnić mu odpowiednią dawkę ruchu na świeżym powietrzu. Pies rodzinny, bardzo wierny, skory do wspólnych zabaw oraz akceptujący dzieci w każdym wieku. Choć podszczypywanie może być denerwujące i bolesne, nie należy go traktować jako sygnału alarmującego: corgi nie jest psem agresywnym. Może jednak nie tolerować innych psów. 

Rude, śniade, płowe lub czarne podpalane, jednolite lub z białymi znaczeniami na nogach, klatce piersiowej, szyi i głowie.

Psy Królowej Elżbiety II. Podczas jej ponowania w pałacu mieszkały corgi, spaniele i wiele innych

i

Autor: pixabay.com

To właśnie corgi "rządziły" w pałacu Buckingham. Pozostałe psy królowej to psy myśliwskie, które były szkolone i wykorzystywane do polowania.

Kiedy królowa wyjeżdżała z pałacu na wypoczynek, imprezy królewskie czy inne ważne wydarzenia, zabierała ze sobą większość swoich czworonożnych pupili.

Źródło: wamiz.pl