Wlał psu żrący płyn do pyska. Jest list gończy za oprawcą Zizi

i

Autor: Fundacja Centaurus/poszukiwani.policja.pl

Wrocław

Co dalej w sprawie poszukiwania oprawcy Zizi? Zostanie wydany europejski list gończy

2023-10-05 15:04

Trwają poszukiwania Marcina Wrony, który został skazany na dwa lata bezwzględnego więzienia za znęcanie się nad psem. Za mieszkańcem Wrocławia wydany został list gończy, bo ten nie stawił się do odbycia kary więzienia. Teraz wrocławska policja poinformowała, że złożony zostanie wniosek o wydanie europejskiego nakazu aresztowania.

Nowe informacje w sprawie poszukiwanego Marcina Wrony podała wrocławska policja. 39-latek od czerwca poszukiwany jest listem gończym, jednak do tej pory nie został odnaleziony we Wrocławiu ani w całym kraju.

- Do sądu złożony zostanie wniosek o wydanie europejskiego nakazu aresztowania. Wszystko po to, by poszerzyć zakres poszukiwań także w całej Unii Europejskiej - mówi nam mł. asp. Rafał Jarząb z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Nieoficjalnie mowa jest o tym, że mężczyzna może przebywać w Skandynawii.

Przypomnijmy, że o tej sprawie informowały media w całej Polsce. Poszukiwany przez policję mężczyzna wlał do pyska suczki o imieniu Zizi żrący środek do czyszczenia toalet. Wszystko to działo się podczas nieobecności właścicielki, dla której mężczyzna był konkubentem.

Pies miał liczne rany, zwierzę cierpiało

Zwierzę miało rozległe obrażenia, nie mogło samodzielnie przyjmować pokarmów. W akcie oskarżenia napisano, że pies miał m.in. liczne krwawiące rany w pysku i martwicę podniebienia twardego. Ze względu na poważne obrażenia konieczne było usunięcie części języka Zizi, która już zawsze będzie potrzebowała stałej pomocy przy karmieniu.

Mężczyzna został oskarżony znęcanie się nad psem ze szczególnym okrucieństwem. Proces w sprawie oprawcy Zizi rozpoczął się w lipcu 2021 roku. Uchylono wówczas wobec niego areszt, a zastosowano dozór policyjny. Mężczyzna nie przyznawał się do winy. Tłumaczył, że kochał psa.

Na początku 2022 roku sąd pierwszej instancji wydał wyrok, w którym skazał Marcina Wronę na dwa lata więzienia. Dodatkowo nakazał wpłatę grzywny w wysokości 10 tysięcy złotych na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu. Ponadto mężczyzna na 15 lat dostał zakaz posiadania zwierząt. Od wyroku odwołała się obrona, która domagała się uniewinnia. W grudniu 2022 roku Sąd Okręgowy we Wrocławiu uznał apelację za bezzasadną i utrzymał w mocy wyrok sądu pierwszej instancji.

Mężczyzna jest wciąż na wolności. Ukrywa się za granicą?

Oprawca Ziz jest wciąż nieuchwytny. Mężczyzna już podczas ogłaszania wyroku był najprawdopodobniej poza granicami Polski. 39-latka poszukiwany jest na podstawie art. 35 ust. 2 Ustawy o ochronie zwierząt – dotyczy on odpowiedzialności karnej za zabijanie, uśmiercanie lub dokonywanie uboju zwierzęcia z naruszeniem przepisów ustawy albo znęcanie się nad zwierzęciem. Poszukiwany działał ze szczególnym okrucieństwem. Mężczyznę poszukuje Komisariat Wrocław Rakowiec

Rysopis poszukiwanego:

  • SYLWETKA: waga 50-69 kg, sylwetka średnia
  • RAMIONA / RAMIĘ: czaszka
  • WŁOSY: włosy krótkie, włosy: uczesanie z przedziałkiem, włosy blond
  • SZYJA: szyja krótka, tatuaż(e)
  • PODBRÓDEK: podbródek z wyraźnym dołkiem
  • USZY / UCHO: uszy normalne, uszy średnie
  • NOS: kolor nosa naturalny, nos średni
  • ŁUK BRWIOWY: blizna
  • DŁONIE / DŁOŃ: dłonie duże
  • TWARZ: cera śniada, twarz owalna

Wzrost: 166-170 CM

Kolor oczu: CIEMNE

- Jeśli wiesz gdzie przebywa Marcin Wrona lub zauważysz go gdziekolwiek powiadom służby.

Powiadom najbliższy komisariat policji lub zadzwoń pod numer alarmowy 112 – apeluje Fundacja Centaurus.

Listen on Spreaker.