Brutalne pobicie pracowników Żabki w Oleśnicy. Kasjerka nie chciała sprzedać energetyków

i

Autor: screen: MojaOlesnica/YouTube

Dolny Śląsk

Brutalne pobicie pracowników Żabki w Oleśnicy. Z powodu energetyków

2024-02-14 14:33

Nastolatkowie brutalnie pobili sprzedawców jednego ze sklepów w Oleśnicy na Dolnym Śląsku. Powodem agresji miała być prośba o pokazanie dowodu osobistego przy zakupie napoju energetycznego. Napastników zatrzymała już policja.

Bandycki atak na sprzedawców Żabki. „Nie przestawał zadawać ciosów”

Do napadu doszło w miniony piątek (12 stycznia) w sklepie sieci Żabka przy ulicy Kochanowskiego w Oleśnicy. Jak podaje portal mojaolesnica.pl, młoda dziewczyna chciała kupić napój energetyczny. Wówczas kasjerka zgodnie z nowymi przepisami, które zakazują sprzedaży tego typu produktów osobom niepełnoletnim, zażądała od kupującej pokazania dowodu osobistego. I wtedy klientka zareagowała agresywnie, wywiązała się szarpanina.

Lokalny portal opisuje, że pracownicy zamknęli sklep, a chwilę później ktoś zaczął kopać w drzwi. Gdy pracownik otworzył drzwi, do środka wbiegł młody kolega wulgarnej kolega klientki i zaczął bić sprzedawcę.

- Mężczyzna został dotkliwie pobity i ma liczne obrażenia głowy. Napastnik nie przestawał zadawać ciosów nawet wtedy, gdy jego ofiara ledwo trzymała się na nogach. Przedstawicielka sklepu użyła gazu, ale to nie ostudziło bandyty. Za to została uderzona w twarz – pisze portal mojaolesnica.pl

Sprawca napaści na koniec ukradł piwo i uciekł razem z partnerką. Na miejsce przyjechała policja i karetka.

Policja zatrzymała bandytów. Mają po 17 lat

W sobotę (13 stycznia) oleśnicka policja zatrzymała trzy osoby w związku z napadem.

- Dwie osoby widoczne na nagraniu to osoby niepełnoletnie, nie skończyły 17. roku życia, wstępnie zostały im przedstawione zarzuty rozboju, obie zostały umieszczone w policyjnej izbie dziecka. Trzecia z zatrzymanych osób - 18-letni mężczyzna - wstępnie usłyszał zarzut pomocnictwa w rozboju. Ten mężczyzna został umieszczony w policyjnym pomieszczeniu dla zatrzymanych – mówi portalowi tvn24.pl Bernadeta Pytel, rzeczniczka policji w Oleśnicy. Sprawę nadzoruje prokurator i Sąd Rejonowy w Oleśnicy.

Przypomnijmy, że od 1 stycznia w Polsce wszedł w życie zakaz sprzedaży napojów energetycznych dzieciom i młodzieży do 18 roku życia. Zgodnie z ustawą wprowadzony został również zakaz sprzedaży takich produktów w szkołach oraz w automatach.

Listen on Spreaker.

Szaleniec wbiegł na ulicę w Głogowie. Gestykulował, a potem się położył na jezdni