Łukasz Bejger

i

Autor: cyfrasport Łukasz Bejger

Piłka nożna

Arcyważne spotkanie WKS-u. Gdzie obejrzeć mecz Legia Warszawa - Śląsk Wrocław? Będzie transmisja w TVP?

2024-04-19 11:28

Przed końcówką sezonu Śląsk Wrocław wciąż może grać jeszcze o wszystko, jednak do tego potrzebne jest zwycięstwo z Legią Warszawa. Wygrana w stolicy pozwoliłaby odskoczyć WKS-owi na bezpieczną odległość, a także wywrzeć nacisk na Jagiellonię Białystok. Gdzie obejrzeć mecz Legia Warszawa - Śląsk Wrocław?

Legia Warszawa - Śląsk Wrocław. Gdzie obejrzeć mecz? Będzie transmisja w TVP?

Mecz Legia Warszawa - Śląsk Wrocław odbędzie się już w niedzielę, 21 kwietnia, o godzinie 17:30. Choć wielu wrocławskich kibiców wybiera się na wyjazd do stolicy, gdzie WKS wspierać będzie z trybuny gości, to jeszcze więcej fanów drużyny prowadzonej przez Jacka Magierę starcie to oglądać będzie w telewizji. Gdzie obejrzeć spotkanie? Oprócz tradycyjnej transmisji na antenie Canal+, wszyscy zainteresowani zmagania wrocławian zobaczą także w telewizji publicznej - transmisja będzie dostępna na TVP. Szkoleniowiec Śląska na przedmeczowej konferencji podkreślił, że dla wielu zawodników możliwość wystąpienia w meczu komentowanym przez Dariusza Szpakowskiego jest wielką nobilitacją.

- Jedziemy walczyć po to, aby zdobyć punkty. To będzie święto, tym trzeba się cieszyć. Zawodnicy z uśmiechem mają wyjść na stadion, gdzie będzie komplet publiczności. Wyprzedane wszystkie bilety, mecz w TVP2 i w Canale+. Dariusz Szpakowski, legenda polskiej piłki będzie komentować to spotkanie. Dla niektórych zawodników Śląska myślę, że to pierwszy raz, kiedy krzyknie po golu dla Śląska jego nazwisko. To też nadaje rangę temu spotkaniu. Trzeba doceniać tę chwilę. Śląsk przyciąga na trybuny publiczność, jesteśmy w czubie tabeli, mamy szansę zdobyć mistrzostwo Polski i o to walczymy - powiedział Jacek Magiera przed meczem z Legią.

Legia do spotkania ze Śląskiem podejdzie już z nowym trenerem, Goncalo Feio, który w swoim pierwszym spotkaniu na ławce warszawskiej drużyny zremisował z Rakowem Częstochowa 1:1. Jeśli Legia chce na poważnie włączyć się jeszcze w walkę o najwyższe cele, to zwycięstwo ze Śląskiem jest dla niej koniecznością. Wrocławianie z kolei w przypadku zwycięstwa mogą zyskać komfortową przewagę nad zespołem ze stolicy, a także wywrzeć niezbędną presję na liderze z Białegostoku. Obecnie WKS do Jagiellonii traci tylko 2 punkty, więc w walce o mistrzostwo jeszcze wszystko jest możliwe. 

Trener Jacek Magiera na meczu z Legią do dyspozycji będzie miał niemal wszystkich swoich zawodników. Do składu po przerwie spowodowanej przekroczeniem limitu otrzymanych żółtych kartek wróci gwiazda zespołu, Erik Exposito. Niestety, Śląsk poradzić będzie musiał sobie bez Nahuela Leivy, który w poprzedniej kolejce ujrzał żółtą kartkę, eliminującą go ze starcia w stolicy. Zawodników WKS-u czeka bardzo trudne zadanie, jednak jeśli wrocławianie na poważnie myśleć o mistrzostwie, to mecz ten trzeba po prostu wygrać.

Filip Chajzer strzela fochy jak dzieciak! Obraził się na widzów i chce rzucić papierami