Jabłko

i

Autor: PIxabay

Technologie

Apple pozwał firmę, która od 111 lat produkuje jabłka. Bo ma jabłko w logo

2023-06-22 10:36

Jak czytamy na telepolis.pl, spółka Apple chce wymusić na pewnej firmie ze Szwajcarii usunięcie jabłka z logo. Rzecz w tym, że ta faktycznie produkuje jabłka. Od 111 lat. To nie żart.

Znak towarowy to zdecydowanie ważny znak rozpoznawczy dla każdej firmy. Używanie loga przez inną firmę, jeżeli jest już opatentowane, jest zdecydowanie niedozwolone. Gdy tak się dzieje, właściciel takiego znaku ma prawo wtedy walczyć o swoje. Z inną sytuacją mamy do czynienia jednak gdy potencjalnym naśladowcą jest firma, która działa już ponad 100 lat na rynku. Ale po kolei.

Apple pozywa logo firmy z jabłkami, która działa od 111 lat

Les fruits Suisses od ponad 111 lat dostarcza Szwajcarom najrozmaitsze owoce. Mowa jest tutaj także o jabłkach, któr są jej znakiem rozpoznawczym. To jednak nie podoba się Apple, który, jak donosi magazyn Wired, usilnie stara się zdobyć wyłączne prawo do posługiwania się logo z jabłkiem na terenie Szwajcarii.

Logo "bogu ducha winnej" prezentujemy poniżej.

Apple pozwał firmę, która od 111 lat produkuje jabłka. Bo miała jabłko w logo

i

Autor: Google

Znaku Les fruits Suisses, pomimo tego, że przedstawia jabłko, nie da się przecież pomylić z tym z firmy Apple. Ponadto, powstało dużo wcześniej. Pomysł tego pozwu wydaje się być dziwny i nieuzasadniony.

- Trudno nam to zrozumieć, ponieważ Apple nie stara się chronić swojego nadgryzionego jabłka. Ich celem jest posiadanie praw do pospolitego jabłka, które jest czymś uniwersalnym i powinno być dostępne dla wszystkich - komentuje dyrektor Les fruits Suisses, Jimmy Marietoz.

Te zawody już niedługo mogą zniknąć z rynku. Wszystko przez sztuczną inteligencję