Janek Górka wygrał The Voice of Poland

i

Autor: Facebook/Janek Górka

Muzyka

Zobacz wszystkie występy Jana Górki! Droga wrocławskiego studenta do zwycięstwa w The Voice of Poland

2023-11-28 13:46

Jan Górka swoimi występami w The Voice of Poland zachwycił całą Polskę. Wrocławski student pochodzący ze Śląska zasłużenie zwyciężył w programie, zyskując tym samym fanów w całym kraju. Zobaczcie występy, którymi rozkochał w sobie widzów.

Wszystkie występy Jana Górki w The Voice of Poland. Zobacz nagrania

O ogromnym sukcesie wrocławskiego studenta z pewnością już słyszeliście, jednak nie wszystkim dane było zobaczyć całą drogę Jana Górki w programie. Na szczęście, The Voice of Poland udostępniło na YouTube nagrania ze wszystkich występów zwycięzcy. Koniecznie musicie je zobaczyć!

Swoją przygodę w The Voice of Poland Jan Górka rozpoczął od przesłuchań w ciemno, gdzie wykonał utwór zespołu OneRepublic - "I Ain't Worried". Jego głos od razu spodobał się wszystkim jury.

W dalszym etapie na wrocławskiego studenta czekała bitwa, w której zmierzyć się musiał z Wiktorią Stefańską. Dwójka uczestników za zadanie miała zaśpiewać przebój Davida Kushnera - "Daylight". Dodatkowo, duet ten mógł sprawdzić się w ramach warsztatów z Chopin University Big Band z dyrygentem Piotrem Kostrzewą. W samej bitwie zwyciężył Janek.

Kolejnym etapem był nokaut, gdzie Janek Górka wykonał utwór Lewisa Capaldiego - "Before You Go". Jego interpretacja bardzo spodobała się widzom programu, którzy zachwycali się przede wszystkim wrażliwością wrocławskiego studenta.

Po nokautach przyszedł czas na występy na żywo. Podczas etapu live Janek Górka zaprezentował łącznie cztery utwory, które były poważnym testem dla jego umiejętności. Pierwszy z nich to rockowa ballada grupy Maneskin - "The Loneliest". Drugą piosenkę, jaką zaśpiewał Janek, były "Trofea" Dawida Podsiadło. 

Dwa kolejne utwory z etapu live to "Fairytale" Aleksandra Rybaka, czyli hit Eurowizji z 2009 roku oraz własna piosenka Janka, zatytułowana "Zadzwonię".

Te piosenki Jan Górka zaśpiewał w finale. Zobacz nagrania

wielkim finale Jan Górka rozpoczął od utworu grupy OneRepublic - "Counting Stars". 

Jednym z etapów finału było wykonanie piosenki ze swoim trenerem - w tym przypadku była to Lanberry, która wraz z Janem Górką zaśpiewała "Mamo tyś płakała" z repertuaru Sanah i Igora Herbuta.

Dwa ostatnie utwory Jana Górki były już zaśpiewane solo. Wrocławski student zdecydował się na "Siłacza" Marcina Rozynka oraz na swój własny utwór, który śpiewał już w poprzednim etapie, czyli "Zadzwonię".

Jak oceniacie występy Jana Górki? Dajcie nam znać w komentarzach!

Janek Górka nie dowierza! Opowiedział o swoich planach po wygranej w The Voice of Poland