sklep

i

Autor: Pixabay

Zakupy

Zielone Świątki 2023. Czy są wtedy otwarte sklepy?

2023-05-26 14:55

Zielone Świątki, inaczej zwane Zesłaniem Ducha Świętego, są mocno związane z Wielkanocą. Jak się zapewne można domyślić, jest to również święto ruchome. W tym roku wypadną 28 maja. Czy będą otwarte w tedy sklepy? Czy zrobimy zakupy 28 maja?

Zielone Świątki wypadają w tym roku 28 maja, w niedzielę. Jest to, podobnie jak w przypadku Wielkanocy, święto ruchome. Zielone Świątki przypadają na niedzielę i poniedziałek pięćdziesiąt dni po świętach Wielkanocnych, między 10 majem a 13 czerwcem, jest to okres największego rozkwitu roślin.

Zesłanie Ducha Świętego należy do świąt kościelnych. Oznacza to, że tego dnia (28 maja 2023) wierni zobowiązani są od uczestnictwa we mszy świętej oraz do powstrzymywania się od prac niekoniecznych. Zielone Świątki zawsze wypadają w niedzielę. Jest to jednak dzień ustawowo wolny od pracy.

Zielone Świątki 2023. Czy będą otwarte sklepy?

W niedzielę, 28 maja, nie będziemy mogli zrobić zakupów w sklepach. Wszystko dlatego, że jest to święto jest to dzień ustawowo wolny od pracy. Nie można było w związku z tym odgórnie ustalić tą niedzielę jako handlową. Czynne mogą być wtedy żabki, zakupy będzie można też zrobić na stacjach benzynowych.

Przez pożyczkę na ratowanie syna mogła stracić dom