Zaginieni nastolatkowie z Dzierżoniowa

i

Autor: Komenda Powiatowa Policji w Dzierżoniowie Zaginieni nastolatkowie z Dzierżoniowa

Zaginięcia

Zaginięcie nastolatków z Dzierżoniowa. Czy młodzi biorą udział w wyzwaniu "Zniknij bez śladu"?

2023-08-21 11:37

Od 19 sierpnia policja w Dzierżoniowie poszukuje dwójki nastolatków. 15-letni Bartłomiej Goryczka opuścił placówkę opiekuńczą, a 13-letnia Julia Ciepłowska uciekła z domu. Funkcjonariusze podejrzewają, że mogą oni być razem. Czy zaginięcie nastolatków ma związek z niebezpiecznym wyzwaniem internetowym?

Od kilku dni policja w Dzierżoniowie zajmuje się sprawą zaginięcia dwójki nastolatków. 18 sierpnia placówkę opiekuńczą w Piławie Górnej opuścił Bartłomiej Goryczka. Za to 19 sierpnia z domu uciekła Julia Ciepłowska. Policjanci podejrzewają, że małoletni mogą przebywać razem.

Zaginięcie nastolatków z Dzierżoniowa - jak wyglądają małoletni?

Bartłomiej Goryczka urodził się w 2008 r. Jest szczupłym chłopakiem o wzroście ok. 170 cm wzrostu. Ma również krótkie, ciemne włosy, a z prawej strony głowy widoczna jest blizna. W dniu zaginięcia posiadał przy sobie tylko telefon komórkowy.

Julia Ciepłowska Jarosz urodziła się w 2010 r. Z wyglądu może się jednak wydawać, że ma 16-17 lat. Mierzy ok. 160-165 cm wzrostu. Jest szczupłą dziewczyną o długich włosach za ramiona świeżo zafarbowane na czarno oraz zielonych oczach.

Pomiędzy przednimi zębami (jedynkami) ma przerwę, a w uszach nosiła złote kolczyki w kształcie słońca. W dniu zaginięcia ubrana była w:

  • bluzę typu miś;
  • szare spodnie;
  • biało-czarną koszulkę z krótkim rękawem w poziome paski;
  • czarne buty sportowe typu Nike.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie proszą o kontakt, jeśli ktoś ma jakiekolwiek informacje na temat zaginionych nastolatków. Zgłaszać się można do Jednostek Policji w Bielawie (tel. 47 8754 400), w Dzierżoniowie (tel. 47 8754 222) lub z numerem 112.

Zaginięcie nastolatków z Dzierżoniowa - czy ma to związek z niebezpiecznym wyzwaniem "48 hours challenge - zniknij bez śladu"?

Policjanci ostrzegają rodziców, aby ci uważali na swoje dzieci oraz ich aktywność w internecie. Od pewnego czasu pojawił się tam niebezpieczny trend "48 hours challenge - zniknij bez śladu". Polega on na upozorowaniu swojego zniknięcia. Im więcej osób będzie szukać gracza, tym więcej punktów on zdobędzie.

Można powiedzieć, że gra zachęca młodzież do ucieczki z domu na 48 godzin.

"W grze chodzi o to, by pojawiło się jak najwięcej wzmianek w sieci o zaginięciu danej osoby. Ten, kto się ukrywa, robi wszystko, aby utrudnić innym poszukiwania. Okazało się jednak, że gdy nastolatkowie z łatwością radzili sobie z grą, w niebezpiecznym challenge’u brały udział nawet kilkuletnie dzieci, które miały o wiele więcej problemów. We Francji 9-letnia dziewczynka zniknęła bez śladu na całe 3 dni. Po tym czasie jak gdyby nic się nie wydarzyło, wróciła do domu." - czytamy w komunikacie na oficjalnej stronie policji.

Można podejrzewać, że prawdopodobną przyczyną zaginięcia małoletnich Julii i Bartka jest próba wzięcia udziału we wspomnianym wyzwaniu.