Wybory parlamentarne 2023. Na Jagodnie głosowanie trwało do godz. 3. Trwa liczenie głosów

i

Autor: Screen YouTube - tokajtek

Wybory parlamentarne 2023

Wybory parlamentarne 2023. Na Jagodnie głosowanie trwało do godz. 3. Trwa liczenie głosów

2023-10-16 6:06

Frekwencja na wyborach parlamentarnych 2023 przeszła najśmielsze oczekiwania. Niestety, okazało się, że aż takiej mobilizacji wśród Polaków nie spodziewali się wszyscy, przez co głosowanie w niektórych komisjach trwało bardzo długo. Na Jagodnie we Wrocławiu ostatni głos do urny wrzucono ok. godz. 3, a obecnie trwa tam liczenie głosów.

Wybory parlamentarne 2023. Głosowanie na Jagodnie we Wrocławiu trwało do godziny 3:00

W obwodowej komisji wyborczej na Jagodnie we Wrocławiu ostatni wyborca oddał głos około godz. 3 rano w poniedziałek. Po północy przed lokalem wyborczym stała kolejka kilkuset osób. Dyrektor delegatury Krajowego Biura Wyborczego we Wrocławiu Tomasz Szczepański poinformował, że "ta komisja pracuje bardzo powoli". Po godzinie 5:00 poinformował również, że na Jagodnie trwa liczenie głosów.

Do sieci trafiło nagranie długiej kolejki, która przed komisją stała jeszcze o godzinie 2:00:

Ze wstępnych, nieoficjalnych wyników (exit poll) wynika, że wybory wygrało Prawo i Sprawiedliwość. Partia Jarosława Kaczyńskiego zyskała poparcie na poziomie 36,8 proc. wyborców. Drugie miejsce miała Koalicja Obywatelska, na którą głos oddało 31,6 proc. Polaków. Trzecie miejsce, z wynikiem 13 proc., zajęła z kolei Trzecia Droga. Za jej plecami uplasowała się Lewica, na którą zagłosowało 8,6 proc. wyborców. Piąte miejsce z wynikiem 6,2 proc. zajęła Konfederacja. Na Bezpartyjnych Samorządowców zagłosowało natomiast 2,4 proc. wyborców. Pełne wyniki planowo poznać mamy do wtorku.