Betard Sparta Wrocław

i

Autor: Cyfrasport Betard Sparta Wrocław

WTS Sparta Wrocław szuka młodych talentów. Zgłosić można się nawet bez doświadczenia!

2023-02-06 14:24

Betard Sparta Wrocław prowadzi rekrutację, podczas której chce znaleźć młodych miłośników jednośladów. Zgłosić można się do czterech kategorii wiekowych, a doświadczenie w sportach motorowych nie jest wymagane.

Wrocław zdecydowanie jest jednym z najbardziej "żużlowych" miast w Polsce. WTS Sparta regularnie odnosi mniejsze lub większe sukcesy, a jesienią ubiegłego roku wychowanek Sparty Maciej Janowski stawał na podium w końcowej klasyfikacji Grand Prix. W Betardzie jeździ także Tai Woffinden, trzykrotny mistrz świata na żużlu. Prowadzony nabór ma pomóc w znalezieniu ich zastępców i zabezpieczeniu przyszłości klubu.

WTS Sparta Wrocław prowadzi nabór - kto może się zgłosić?

Nabór do szkółki prowadzony jest w czterech grupach wiekowych:

  • od 6. roku życia – grupa Pit Bike,
  • od 8. roku życia – grupa 125 cc-140 cc,
  • od 11. roku życia – grupa 250 cc,
  • od 14. do 15. roku życia w grupie 500 cc.

Wcześniejsza styczność ze sportem motorowym nie jest w tym przypadku wymagana. W szkółce młodzi adepci będą mogli nauczyć się wszystkiego od podstaw.

Jak przebiegać będzie proces selekcji kandydatów?

Istotna jest ogólna sprawność fizyczna, a także, co w przypadku żużlowców jest dużym atutem, niski wzrost. Po wybraniu najbardziej obiecujących kandydatów, pozostać ma ich po 5-6 w każdej z grup wiekowych. Pomóc ma to w optymalizacji zajęć treningowych.

Treningi prowadzić będzie Wojciech Kończyło

Były zawodnik Sparty dla wrocławskiego klubu jeździł w latach 1975–1985. Sport ten zna od podszewki, a grupy młodzieżowe trenuje od wielu lat. Już w 1984 roku wyrobił sobie uprawnienia instruktora.

Zainteresowani wypełnić muszą KARTĘ ZGŁOSZENIOWĄ oraz wysłać ją na adres mailowy - w.konczylo@wts.pl