Wrocławski Most Zwierzyniecki walczy o własny zestaw LEGO! Trwa ostateczne głosowanie

i

Autor: Materiały prasowe LEGO Wrocławski Most Zwierzyniecki walczy o własny zestaw LEGO! Trwa ostateczne głosowanie

Wrocławski Most Zwierzyniecki walczy o własny zestaw LEGO! Trwa ostateczne głosowanie

2022-06-17 12:31

LEGO Ideas to inicjatywa firmy dla dorosłych fanów znanych klocków. Twórcy komponują swoje własne zestawy, które następnie w etapie głosowania mogą trafić do oficjalnej sprzedaży. Najnowsza propozycja to wrocławski Most Zwierzyniecki.

Most Zwierzyniecki z klocków? Czemu nie! Pomysł na taki zestaw został zgłoszony do programu LEGO Ideas i teraz jeśli propozycja otrzyma co najmniej 10 tys. pozytywnych ocen, Lego rozważy wprowadzenie go do regularnej sprzedaży.

Most Zwierzyniecki z klocków lego. To coraz bardziej możliwe

Projekt Mostu Zwierzynieckiego z klocków zyskuje na popularności i otrzymał już wyróżnienie "stuff pick". Obecnie zgromadził w głosowaniu 2011 głosów, ale potrzebuje dziesięciu tysięcy. Swój głos można oddać TUTAJ. Na szczęście do końca głosowania zostało jeszcze trochę czasu - ponad 500 dni. Wynika to długości procesu produkcyjnego i opracowania finalnego zestawu. 

Warto zagłosować, ponieważ w przyszłości fani klocków (i Wrocławia) mogliby otrzymać wyjątkowy zestaw o długości ponad jednego metra. Tyle właśnie ma wynosić pełna długość złożonego zestawu. Wśród słynnych mostów, które otrzymały swój własny zestaw, można wymienić np. brytyjski Tower Bridge - most zwodzony w Londynie. 

Most Zwierzyniecki we Wrocławiu. Historia

Most Zwierzyniecki to jeden z najpiękniejszych mostów we Wrocławiu, którego historia sięga 1655 r., gdy w tym miejscu wybudowano pierwszą przeprawę rzeczną o drewnianej konstrukcji. Dzisiejszy wygląd mostu pochodzi z 1897 r., kiedy to władze ówczesnego Wrocławia uznały, że drewnianą przeprawę należy zastąpić nowoczesnym obiektem. Projekt nowego mostu został opracowany przez czołowych architektów miejskich Karla Klimma oraz Richarda Plüddemanna. Używany jest nieprzerwalnie od chwili wybudowania, tj. przez 122 lata. Ostatni kompleksowy remont mostu został przeprowadzony w 1989 r. Dzięki planowanej inwestycji ten niezwykły zabytek architektur odzyska dawny blask. Most łączy centrum miasta z osiedlami Dąbie, Biskupin, Sępolno i Bartoszowice umożliwiając przejazd nad Starą Odrą. To bezpośrednia droga dojazdowa do Ogrody Zoologicznego, a także do kompleksu Hali Stulecia.

Aktualnie przechodzi gruntowny remont.

Most Zwierzyniecki

i

Autor: Materiały prasowe ZDiUM Most Zwierzyniecki

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!