szczepionka na koronawirusa

i

Autor: Pixabay.com

Wrocław. Ruszyły szczepienia dla dzieci. Gdzie można zaszczepić dziecko przeciw COVID-19?

2021-12-16 15:17

16 grudnia po południu rozpoczęły się szczepienia najmłodszych dzieci w całej Polsce. Zainteresowanie nimi jest bardzo duże. Gdzie można zaszczepić dziecko przeciw COVID-19 we Wrocławiu? Zabiegi odbywają się w dni powszednie w dwóch lokalizacjach. Sprawdźcie poniżej.

Przewodniczący zespołu ds. szczepień przeciwko COVID-19 w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu dr Edwin Kuźnik poinformował, że szpital ma dwie lokalizacje do szczepień najmłodszych dzieci w wieku 5-11 lat. Obie działają w dni powszednie poza niedzielami, a od poniedziałku do piątku szczepi się popołudniu, ale w soboty od godz. 8 do 18.

"Te lokalizacje to budynek USK przy ul. Borowskiej 213 oraz przy ul. Skłodowskiej-Curie 50-52. W tym drugim punkcie najmłodsi z rodzicami mają szczepienia na innym piętrze niż dorośli. Zainteresowanie jest bardzo duże już od pierwszego dnia rejestracji, co nas bardzo cieszy” - powiedział lekarz.

Dodał, że wśród szczepionych będzie sporo dzieci pracowników USK, którzy postanowili poddać temu zabiegowi swoje najmłodsze dzieci. „To też powód do zadowolenia, że całe rodziny pracowników służby zdrowia będą zaszczepione. To zwiększa bezpieczeństwo i komfort pracy w szpitalu” - ocenił lekarz.

Podkreślił, że choć wszystkie terminy w tym tygodniu są już praktycznie wypełnione, to jednak placówka jest w stanie zwiększyć intensywność szczepienia dzieci i może zacząć działać też w niedziele.

 "To ważne, by dzieci zaszczepić dwoma dawkami jeszcze przed feriami. Jeśli uda się przyjąć pierwszą dawkę najpóźniej na początku stycznia to drugą uda się podać przed feriami” - dodał lekarz.

W USK dotychczas wykonano ponad 350 tys. szczepień osób dorosłych.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl!

Super Raport 16.12 (Goście: prof. Wojciech Maksymowicz - Polska 2050 oraz Andrzej Rozenek - PPS) Sedno Sprawy: Izabela Leszczyna