kran

i

Autor: pixabay.com Kraków ma zanieczyszczoną wodę? Sprawdzamy, czy można pić kranówę

Wrocław. W tych miejscach BRAKUJE WODY! Kiedy minie awaria?

2021-12-16 13:31

Doszło do poważnej awarii. Na czterech dużych osiedlach Wrocławia istnieje spore zagrożenie, że zabraknie wody. W niektórych miejscach już jej brakuje. Miasto na potrzeby mieszkańców uruchomiło pierwsze hydranty w konkretnych lokalizacjach. Jak długo potrwa awaria? Sprawdźcie poniżej.

MPWiK we Wrocławiu informuje, że w związku z awarią magistrali wodociągowej, która zasila pompownię przy ul. Bystrzyckiej, od czwartku, 16 grudnia 2021 r. może nastąpić obniżenie ciśnienia wody do zaniku włącznie na osiedlach: Nowy Dwór, Kozanów, Popowice i Gądów Mały. Utrudnienia mogą dotyczyć szczególnie mieszkań na wyższych piętrach w blokach.

Naprawa awarii już się rozpoczęła. Może potrwać nawet 4 dni! Dokładna ocena rozmiarów usterki i czasu jej usunięcia będzie możliwa dopiero po wykonaniu prac rozkopowych. 

Odpowiadając na potrzeby mieszkańców, zostały uruchomione pierwsze hydranty w lokalizacjach:

  • ul. Rogowska 20/ Nowodworska 69
  • ul. Strzegomska 194
  • ul. Zemska 24
  • ul. Budziszyńska 107

MPWiK Wrocław prosi mieszkańców osiedli Nowy Dwór, Kozanów, Popowice i Gądów Mały o zabezpieczanie wody do picia i celów sanitarnych na okres usuwania awarii. Więcej informacji można uzyskać pod numerem pogotowia wod-kan 994.

Quiz o Polsce. Prawda czy fałsz?

Pytanie 1 z 10
Rzeka Wisła mierzy ponad tysiąc kilometrów.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl!

Super Raport 16.12 (Goście: prof. Wojciech Maksymowicz - Polska 2050 oraz Andrzej Rozenek - PPS) Sedno Sprawy: Izabela Leszczyna