Wielki remont ul. Olszewskiego we Wrocławiu. Początek już w piątek. Ile potrwają prace?

i

Autor: Google Maps

Aleja Wielkiej Wyspy

Wielki remont ul. Olszewskiego we Wrocławiu. Początek już w piątek. Ile potrwają prace?

2024-05-23 14:38

W nocy z piątku (24 maja) na sobotę (25 maja) ruszy druga część wielkiego remontu ul. Olszewskiego na wrocławskim Biskupinie. Prace będą odbywać się na odcinku od ul. Chełmońskiego do ul. Spółdzielczej. Nastąpi zmiana w organizacji ruchu. Ile potrwają prace?

Wielki remont ul. Olszewskiego. Ile potrwają prace?

Drugi etap wielkiego remontu ul. Olszewskiego rozpocznie się w nocy z 24 na 25 maja. Pierwsza część prac, jak podkreśla miasto, była najprostsza - obejmowała wymianę nawierzchni od ul. Spółdzielczej do ul. Gersona. Nadchodzący etap ma być już znacznie trudniejszy i bardziej skomplikowany. Największe zmiany mają objąć okoliczne tereny zielone - zaplanowano renowację zieleni przy dębach, a także zrównanie z ziemią obecnych ścieżek rowerowych.

Podczas realizacji drugiego etapu, planowany będzie także etap trzeci, czyli remont odcinka od ul. Gersona do ul. Bacciarellego. Na to czasu będzie całkiem dużo, bowiem planowany termin zakończenia prac to koniec nadchodzących wakacji. Oznacza to, że tym fragmentem ul. Olszewskiego pojedziemy w kierunku centrum dopiero we wrześniu. Na czas remontu będzie można poruszać się nim za to w drugą stronę - droga ta stanie się jednokierunkowa. 

Jakie prace obejmuje tak właściwie drugi etap remontu ul. Olszewskiego i dlaczego będzie trwać on aż tak długo? Gdyby chodziło wyłącznie o wymianę nawierzchni, miasto przekonuje, że cały proces trwałby znacznie krócej. Czasu potrzebować mają specjaliści, którzy zajmą się trzystoma dębami, rosnącymi wzdłuż ul. Olszewskiego. Jak już wspominaliśmy wcześniej, usunięte zostaną obecne ścieżki rowerowe, które i tak nie spełniały swojej funkcji. W ich miejsce powstaną tereny zielone wokół drzew.

Oprócz samego zdjęcia asfaltu, dęby czekają także na prace pielęgnacyjne - oczyszczenie podłoża z kruszywa, oczyszczenie korzeni, a także badania i odpowiedni dobór nawozu. Swoje miejsce otrzymają także rowerzyści - dawne ścieżki zastąpione zostaną nowymi, jednak w innym miejscu. Zarówno nowa droga rowerowa, jak i nowe chodniki, zaprojektowane zostaną po północnej stronie ul. Olszewskiego.

Express Biedrzyckiej - dr hab. Renata MIEŃKOWSKA-NORKIENE