Utrudnienia na ul. Ślęzoujście i Potokowej we Wrocławiu. Trwają roboty bitumiczne

i

Autor: Google Maps

Wrocław

Utrudnienia na ul. Ślęzoujście i Potokowej we Wrocławiu. Trwają roboty bitumiczne

2023-05-24 10:23

Jak informuje ZDiUM, w dniach 24 - 26 maja w ciągu ul. Ślęzoujście zaplanowano roboty bitumiczne, czyli układanie warstwy wiążącej oraz ścieralnej na jezdni. Dojazd do posesji utrudniony będzie również na ul. Potokowej.

Utrudnienia wystąpią w dniach 24-26 maja. Okoliczni mieszkańcy nie będą mogli korzystać z ul. Potokowej oraz ul. Ślęzoujścia w określonych godzinach. Powodem są zaplanowane roboty bitumiczne. Co to oznacza w praktyce?

Na ul. Ślęzoujścia oraz ul. Potokowej do tej pory mieszkańcy poruszali się po starej kostce, która traciła powoli dawny kształt. Z tego powodu zaplanowano tam roboty bitumiczne, czyli układanie warstwy wiążącej oraz ścieralnej na jezdni, co w praktyce oznacza po prostu wyłożenie asfaltu. 

"Prace przy wzmacnianiu wału przeciwpowodziowego oraz budowie przepustu na Ługowinie zostały ukończone i aktualnie trwają roboty związane z odbudową infrastruktury drogowej na koronie wału. Układanie nawierzchni jezdni to jeden z kluczowych etapów drogowych inwestycji, do której ukończenia pozostało jeszcze niespełna 2 miesiące" - informuje dodatkowo ZDiUM.

Realizacja prac rozplanowanych na środę, czwartek i piątek będzie oznaczać czasowe ograniczenia w dojeździe do posesji położonych w ciągu:

  • ul. Ślęzoujście oraz dróg dojazdowych ul. Potokowej w godzinach 6.00 – 15.00
  • ul. Ślęzoujście od budynków nr 13 i 14 w stronę ul. Potokowej w godzinach 12.00 – 18.00

Pracownicy firmy wykonawczej mają w miarę możliwości ręcznie sterować i utrzymywać ruch zamiennie od strony ul. Ślęzoujścia lub ul.Potokowej.