Ulica Ruska we Wrocławiu zostanie przebudowana. Historyczne miejsce zostanie zazielenione

i

Autor: Wikimedia Commons

Inwestycje

Ulica Ruska we Wrocławiu zostanie przebudowana. Historyczne miejsce zostanie zazielenione

2023-06-05 13:29

Ulica Ruska we Wrocławiu to jedna z bardziej charakterystycznych ulic stolicy Dolnego Śląska. Jak zapowiedział prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk, ma zostać ona przebudowana oraz zazieleniona.

Jak poinformował prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk, jedna z najbardziej charakterystycznych ulic Wrocławia będzie przebudowana. Ul. Ruska ma zostać zazieleniona tak, by znów stała się symboliczną bramą do serca starówki od strony zachodniej. 

Ulica Ruska zostanie przebudowana. Ambitne plany miasta

Historyczna wrocławska ulica wkrótce przejdzie gruntowne zmiany. Szpaler drzew na ulicy ma zostać zaprojektowany na północnej pierzei między ulicą Kiełbaśniczą, a Rzeźniczą - w miejscu, w którym ul. Ruska jest szersza i daje możliwości nasadzania zieleni. Dodatkowo, projektant ma znaleźć miejsce na donice, w których aktualnie znajduje się zieleń. Jak informuje Jacek Sutryk, drzewa pojawią się też na wysokości Kazimierza Wielkiego i Psich Bud.

"Mamy umowę na projekt przebudowy ul. Ruskiej. To historyczna ulica naszego miasta, którą chcemy przebudować i zazielenić. Projektant będzie musiał przewidzieć na ul. Ruskiej miejsce dla drzew, krzewów, ale także pnączy" - poinformował prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk.

Ulica Ruska zostanie dostosowana do potrzeb pieszych i rowerzystów

Warto przypomnieć, że ul. Ruska objęta jest ochroną konserwatora zabytków, także wszelkie prace projektowe muszą z nim być uzgadniane. Przebudowa ma sprawić, że historyczna będzie bardziej przyjazna rowerzystom i pieszym. Jak twierdzi Jacek Sutryk, "zniknąć mają bariery architektoniczne". A co z kierowcami? Z ul. Ruskiej będą oni mogli korzystać jednokierunkowo od ul. Rzeźniczej do Kazimierza Wielkiego. 

Przebudowa ul. Ruskiej we Wrocławiu. Dokładny termin nieznany

Choć prezydent Wrocławia zdążył już pochwalić się nową inwestycją, to dokładnego terminu jej realizacji jeszcze nie znamy. Aktualnie zlecono zaprojektowanie całej przebudowy, a koszt dokumentacji projektowej to ponad 390 tys. zł. Ulica Ruska, mimo otaczających jej urokliwych kamienic, lata świetności zdecydowanie ma za sobą, także jej przebudowa może cieszyć.